Від чого залежить шумоізоляція вхідних дверей

🚪 Як вибрати вхідні двері з гарною шумоізоляцією
🚪 Як покращити звукоізоляцію міжкімнатних дверей
Якісні вхідні двері повинні відповідати кільком параметрам, володіти стійкістю до злому, тепло- і шумоізоляцією. Під терміном «шумоізоляція» розуміють здатність конструкції послаблювати звук, що проходить як назовні, так і всередину. На жаль, двері не здатні захистити від усіх видів шумів, їй під силу утримувати лише повітряні, які виникають без зіткнення з поверхнями, наприклад, гавкіт собак, музика, крики, дитячий плач. Але й цього достатньо для тих, хто мешкає в багатоквартирному будинку.
Класи шумоізоляції дверей
В основі класифікації лежить здатність дверей поглинати звуки певної гучності, яка вимірюється в дБ. Мінімальний показник для вхідних дверей має становити 20 дБ, такі конструкції відносяться до першої категорії та підходять для встановлення в тихих спальних районах. Показники нижче не дозволяють відносити до дверей до класу звукоізолюючих.
Другий клас — 26-31 дБ. Такі двері можна вважати золотою серединою співвідношення ціни та якості та гарним захистом від галасливих сусідів. Підходить для встановлення в галасливих кварталах мегаполісів.
Приналежність вхідних дверей до третього класу говорить про її здатність затримувати звуки до 32 дБ. Встановлення таких полотен є актуальним у будинках, які розташовані поблизу залізничної станції або аеропорту.
Однак при виборі полотна важливо розуміти, що дверний отвір є не єдиним джерелом шуму. Для ефективного вирішення проблеми може вимагати підбір відповідних склопакетів на вікна.
Як вибрати вхідні двері з гарною шумоізоляцією
При виборі гарних звукоізолюючих дверей важливо враховувати використовувані матеріали та особливості конструкції. Звертайте увагу на:
-
тип заповнення дверного полотна;
-
товщину дверей та коробки;
-
герметичність зазорів.
Для ефективного вловлювання звуків товщина полотна повинна бути не менше 80 мм. Цього буде достатньо, щоб усередині розташувався багатошаровий наповнювач.
Для досягнення того чи іншого рівня шумоізоляції всередині пошарово розташовують різні пористі матеріали та їх комбінації. Цей принцип обраний невипадково і пояснюється здатністю матеріалів поглинати частину звукової хвилі.
Однією з найбільш популярних матеріалів є пінополіуретан, що має комірчасту структуру. Синтетична речовина на 85% складається з інертного газу. З курсу шкільної фізики напевно багато хто пам'ятає, що газ і повітря є найкращими звукоізоляторами.
Пінополіуретан переслідує вкрай неприємний міф, за твердженням якого матеріал недовговічний через вплив ультрафіолетових променів. Так би воно і було, але наповнювач, розташований усередині дверей, не піддається впливу ультрафіолетових променів. Термін служби наповнювача складає 50 років і це вже правда.
Другим за популярністю матеріалом є мінеральна плита, яка за структурою представляє волокнисту сполуку, отриману з силікатних розплавів порід вулканічної природи. Через схожість у назві її часто плутають з мінеральною ватою, проте останню з натяжкою можна назвати лише подобою, яка не має звукоізолюючих властивостей. Якісна звукоізоляція досягається при щільності мінеральної плити не менше 70 кг/м2.
Приблизно однаковими звукоізолюючими властивостями має ізолон і фольгований пенофол. Матеріали досить ефективні і застосовуються навіть як ізолюючий шар при укладанні підлогових покриттів.
Додатковими шарами може бути автомобільна повсть та STP GB. Останній є еластичним матеріалом на основі герметичної мастики з одного боку, вкритий фольгою.
За шумопоглинання відповідає не тільки внутрішній наповнювач, але й зовнішнє оздоблення, наприклад, МДФ-панелі.
Якщо з наповнювачами все з'ясовано, переходимо до особливостей конструкції, зокрема, до наявності ущільнювача. Вони можуть бути магнітними або гумовими, а також комбінуватись між собою.
Важливий момент! Вибирайте двері, на які встановлений спеціальний (не універсальний!) ущільнювач. Деякі виробники використовують універсальні стрічки ущільнювачів, які підходять для дверей, холодильників і навіть вікон. Такі двері є малоефективними і швидше за все не виправдають очікувань.
Як покращити звукоізоляцію міжкімнатних дверей
Якщо двері вже встановлені, її звукоізоляцію можна підвищити кількома способами. Найбільш простий — закладання швів між стіною і коробкою, для цього використовується герметик.
Також можна обшити двері з боку джерела шуму поролоном, мінеральною ватою, синтепоном або ватином, які закриваються оздоблювальними матеріалами, наприклад штучною шкірою.
Високу ефективність мають спеціальні звукопоглинаючі плити, які наклеюються на мастику впритул один до одного і зашиваються.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні