Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що таке протипожежні двері

Що таке протипожежні двері

 

🚪 Які двері вважаються протипожежними

🚪 У яких приміщеннях встановлюються протипожежні двері

🚪 Чи потрібен доводчик на протипожежні двері

🚪 Чому протипожежні двері мають бути сертифіковані

 

Основним завданням при встановленні протипожежних дверей є створення бар'єру, що зупиняє поширення полум'я та диму. Такі функції висувають чимало вимог до конструкції та дверей та використовуваних матеріалів.  

Протипожежні двері вважають профілактичним заходом нарівні з пожежними сигналізаціями, кранами та вогнегасниками. Крім блокування вогню, двері запобігають потраплянню продуктів горіння всередину приміщень. Конструкція розробляється так, щоб у людей була можливість безперешкодно залишити будинок при масовій евакуації.   

 

Які двері вважаються протипожежними

 

Всі протипожежні двері мають бути сертифіковані, що підтверджується під час експертиз.

Наприклад, у таких полотнах та фурнітурі не допускається використання легкоплавких матеріалів, які можуть деформуватися або пошкодитися за високої температури.   

Додатково встановлюється терморозширювальна стрічка, яка є гумовим ущільнювачем, розташованим по всьому периметру дверей. Під дією високої температури матеріал розширюється, що забезпечує герметичність та надійний захист від проникнення чадного газу.

У протипожежних дверях важливі не лише зовнішні матеріали обробки, а й наповнювач. Популярний поролон і мінеральна вата підтримують горіння, тому перевага віддається матеріалам, що самозагасають, наприклад, кам'яним породам і базальтоволокнистим плитам.

 

У яких приміщеннях встановлюються протипожежні двері

 

Встановлення протипожежних дверей може бути обов'язковим та рекомендованим. Відповідно до протипожежної безпеки до обов'язкових відносяться склади, підсобки, цехи та інші виробничі об'єкти, машинні відділення ліфтів, приміщення насосних станцій, сходи багатоповерхових офісних будівель, електрощитові та серверні, а також загальні входи.

Якщо офісне чи виробниче приміщення знаходиться на першому поверсі житлового будинку, у ньому також обов'язкові до встановлення протипожежні двері. Незалежно від призначення приміщення, протипожежні двері повинні відчинятися назовні у напрямку виходу з будівлі.

 

Чи потрібний доводчик на протипожежні двері

 

Так, доводчик є обов'язковим елементом протипожежних дверей. Ця деталь покликана забезпечити самостійне закривання полотна, що запобігатиме поширенню вогню та диму на інші поверхи та сусідні приміщення.

Залежно від способу монтажу доводчики можуть бути внутрішніми, верхніми та нижніми. Найбільш популярними та поширеними є верхні або накладні моделі, одна частина яких закріплюється на рамі, друга — на верхній основі дверної стулки.

 

Чому протипожежні двері мають бути сертифіковані

 

Основна характеристика, що дозволяє використовувати двері як протипожежну — це вогнестійкість. Цей параметр вимагає експертного підтвердження, оскільки зовні оцінку дверей неможливо.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner