Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Куди повинні відчинятися міжкімнатні двері

Куди повинні відчинятися міжкімнатні двері

 

🚪 Як правильно визначити відчинення дверей

🚪 На скільки градусів повинні відкриватися міжкімнатні двері

🚪 У який бік відчиняти двері у ванну

🚪 Чому варто подумати про встановлення дверей, що відкриваються в обидві сторони

 

Правильно вибраний тип відкриття міжкімнатних дверей дозволяє зробити експлуатацію максимально комфортною для всіх членів сім'ї. Крім того, саме міжкімнатні двері значною мірою відповідають за оптимізацію простору в кімнаті, особливо якщо йдеться про невелике приміщення.

Сьогодні в даній ніші представлено чимало сучасних, інноваційних рішень із поворотними, маятниковими механізмами. Однак і класичні двері не втрачають своєї актуальності.

 

Як правильно визначити відчинення дверей

 

Якщо йдеться про встановлення дверей, перше, що необхідно зробити — це визначити оптимальну сторону відкривання полотна. Згідно з пожежними нормами, які враховуються при розробці проектів, двері з правим відкриттям здійснюють рух за годинниковою стрілкою, з лівим — проти годинникової. Однак, як показує практика, далеко не всі розстібні полотна потрапляють під це правило.

При визначенні сторони відкривання зверніть увагу на напрям штовхання, руку, яка використовується та особливості встановлених петель. Розглянемо дві найчастіші ситуації, які наочно покажуть принцип визначення.

Якщо полотно відкривається, зверніть увагу на розташування ручки. Ліве розташування та використання правої руки для відкривання вказує на те, що перед вами права двері. Якщо ручка закріплена праворуч, а для відкривання використовується ліва рука — ліва. Полотно може відкриватись і від себе. Ручка праворуч та використання лівої руки — двері праві; зліва та натискання правою рукою — ліва.

В якості орієнтира можна взяти встановлені петлі, які завжди підбираються з урахуванням сторони відкривання. При відчиненні дверей на себе вісь петлі знаходиться з того боку, який і вважається стороною відкриття дверей.  

 

 

 

 

 

На скільки градусів повинні відчинятися міжкімнатні двері

 

 

Кут відчинення міжкімнатних дверей визначається вибраними петлями, які можуть відчинятися на 90, 110, 130, 180 градусів. Мінімальний рекомендований кут — 90º при цьому двері не повинні упиратися в кут. Це правило пояснюється можливою необхідністю занесення меблів та габаритних елементів декору.

Найбільш зручним з практичної точки зору вважається кут 110-130º, проте для його організації буде потрібний вільний простір або зміна напрямку сторони відкривання.  

Петлі на 180º вимогливі до монтажу. Якщо вони будуть встановлені неправильно, то полотно розкриватиметься максимум на 150º. Осі петель повинні виходити за лиштву або ж останній повинен бути тоншим за стандарт.  

 

У який бік відчиняти двері у ванну

 

У більшості випадків ванні кімнати та санвузли не можуть похвалитися великою площею, тому сторона відчинення дверей визначається зручністю експлуатації та розташування основних елементів приміщення.

Відкриття всередину може бути зовсім неможливим, якщо у ванній кімнаті знаходиться велика кількість побутової техніки, такої як пральна та сушильна машина.

При відкритті назовні, якщо двері виходять у вузький коридор, також можуть виникнути труднощі. Дуже часто двері з різних кімнат стикаються одна з одною. У такій ситуації рекомендується замінити дверцята відкатними або «гармошкою».  

  1. Якщо жодних обмежень за площею немає, двері рекомендується встановлювати з відкриванням усередину ванної кімнати. Це допоможе виключити ймовірність травмування члена сім'ї, що проходить повз.

  2. Якщо в квартирі або будинку проживають люди похилого віку, двері краще зробити назовні, що відкривається. Це диктується правилами безпеки. При втраті свідомості людиною, яка знаходиться у ванній кімнаті, зламати заблоковані двері легше, якщо вони відкриваються в коридор. 

Прозвучить дивно, але навіть даоська практика фен-шуй має свою думку щодо відкриття дверей ванної кімнати. Через те, що саме приміщення пов'язане з очищенням та концентрацією «брудною» енергії, яка не повинна потрапити в інші приміщення, двері рекомендується розташовувати відчиненням усередину.

 

Чому варто подумати про встановлення дверей, що відкриваються в обидві сторони  

 

Маятникові двері мають можливість відчинення в обидві сторони. Конструктивно вони відрізняються відсутністю наличників та встановленням певного типу петель. Нижня вісь таких дверей здатна сприймати досить серйозні навантаження, що особливо важливо, якщо монтується полотно із натурального дерева.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner