Влаштування дверного замка з клямкою, приклад конструкції

➤➤ Особливості конструкції дверних замків із засувкою
⭐ Міжкімнатні моделі та замки для вхідних дверей
➤➤ Нюанси вибору міжкімнатного дверного замка із клямкою
Наявність клямки та ручки робить використання такого механізму дуже легким та зручним. Сьогодні ми обговоримо особливості конструкції подібних замків, а також виділимо низку моментів критичних при виборі виробу.
Особливості конструкції дверних замків із клямкою
Будь-який дверний замок такого типу складається з корпусу, основного механізму, клямки, ручки, блокатора. Його пристрій не відрізняється особливою складністю, але всі елементи дуже важливі, і їх злагоджена робота - основа надійності виробу в цілому. Ключовою перевагою подібних механізмів із засувками вважається можливість встановлення в них замків різних видів: циліндрових та сувальдних, електронних та магнітних, електромеханічних тощо. У деяких моделях допускається навіть кодовий пристрій замикаючої конструкції.
Міжкімнатні моделі та замки для вхідних дверей
Дверні замки з клямкою можуть використовуватися як усередині приміщень, так і зовні – на вході. Все залежить від виконання. Наприклад, для міжкімнатних дверей нерідко використовують пристрої із клямкою, але без замкового механізму. Цього може бути цілком достатньо для експлуатації всередині квартири або будинку, особливо якщо в приміщенні немає нічого цінного, і відсутні ризики проникнення сторонніх осіб.
На вхідні двері встановлюють складніші замки із клямкою. Найчастіше це механізми сувальдного типу. Вони характеризуються тривалим терміном служби та відмінними показниками злостійкості. Але цілком допускається встановлення та циліндрових замків. У цьому випадку клямка може виступати також як замикаючий ригель. При виборі замку для вхідних дверей варто враховувати підвищені вимоги до безпеки. Тому одного механізму із клямкою вам буде недостатньо. Експерти рекомендують використовувати такі замки як допоміжні, але не основні.
Нюанси вибору міжкімнатного дверного замку із клямкою
Якщо ви вирішили встановити замок із клямкою на міжкімнатні двері, радимо врахувати наступні моменти:
- при відкриванні та закриванні механізму не повинно бути заїдань та сторонніх клацань;
- оптимальною жорсткістю пружин вважається середня, тугі елементи не такі зручні в роботі і вимагають великих зусиль;
- зовнішній вигляд виробу може багато про нього розповісти - не допускається наявність сколів, слідів іржі, тріщин металу;
- міцність матеріалу виготовлення - запорука надійності пристрою.
Не варто забувати, що дверний блок – важлива частина інтер'єру. Тому і замок із клямкою повинен добре вписуватися в дизайн конструкції, не «випадати» з нього та відповідати кольоровій гамі полотна. Не рекомендується використовувати механізми, зовнішні елементи яких не збігаються за відтінком з дверима.
Вибір замку також залежить від місця розташування дверей. Наприклад, для дитячої кімнати бажано підібрати механізм із безшумним магнітним фіксатором, а для ванної підійде і простіша модель. Сучасні замки з клямкою відрізняються гарними функціональними можливостями, привабливим зовнішнім виглядом та зручністю використання. Вони виготовляються з якісних матеріалів та мають продуману конструкцію.
Але не забувайте, що ефективність замку залежить не тільки від його пристрою, а й від професіоналізму тих, хто його встановлюватиме на двері. Монтажні роботи повинні виконуватись згідно з певними правилами та без ризиків пошкодження механізму.