Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Что такое шпонированные двери

Что такое шпонированные двери

Зміст

 

Особливості та види шпонованих дверей

Як відрізнити натуральні шпоновані двері від штучних

Типи конструкцій міжкімнатних дверей з шпону

 

 

Популярність шпонованих міжкімнатних дверей обумовлена тими фізичними та естетичними якостями, якими володіє матеріал. Одним з переваг покриття шпоном є фактура натурального дерева з унікальним, неповторним малюнком, при цьому вартість таких дверей напорядок нижче і доступніше. На відміну від ламінованих гладких полотен вони більш «живі», відмінно виглядають навіть в класичних інтер'єрах.

 

 

Особливості та види шпонованих дверей

 

Листи шпону, які використовуються у виготовленні міжкімнатних дверей, виробляють методом зрізу поверхні масиву дерева. Таким чином вдається зберегти структуру цінної породи деревини, її природний колір і малюнок.  

 

Шпоновані двері класифікуються в залежності від способу отримання шпону. Найбільш дорогим в своїй категорії є натуральний шпон, який отримують зрізом поверхні масиву цінної породи дерева. Потім отриману заготовку відправляють в цех для злущування. Матеріал повністю екологічний і безпечний.

 

 

Міжкімнатні двері з натуральним шпоном значно легше полотен з цільного масиву, завдяки цьому їх використовують в комбінації з роторними і розсувними механізмами.

 

Кольорові шпоновані двері отримують методом морения. Такий спосіб дозволяє кольором імітувати дорожчі, екзотичні породи деревини. При цьому міжкімнатні двері все також залишається повністю натуральною.

 

 

Файн-лайн - вид покриття, який виробляють методом реконструкції лущеного шпону, отриманого з м'якої деревини. Листи під тиском склеюють один з одним, отримуючи окремі блоки, які в подальшому піддаються обробці.

 

Лущений шпон використовується в міжкімнатних дверях економ-сегмента. Отримують його методом кругового зняття тонкого шару з поліна, найчастіше даний тип шпонованих дверей виготовляють з вільхи, дуба, сосни, бука, осики або берези.

 

 

Струганий шпон для покриття міжкімнатних дверей виробляють виключно з цінних порід деревини, зокрема:

  • дуба;
  • горіха;
  • в'яза;
  • ясена.

 

Напрямок, за яким зрізається шар, визначається типом деревини і природним розташуванням малюнка.

 

Для пиляного шпону використовують хвойні породи. Цілісний шматок деревини розпилюють на невеликі дощечки, за рахунок цього вдається максимально розкрити красу деревної структури. Надалі матеріал використовується міжкімнатних дверей, стінових панелей і сходових елементів.

 

 

Як відрізнити натуральні шпоновані двері від штучних

 

Через популярність натурального шпону часто зустрічається його синтетична імітація, яка при якісному виконанні досить складно відрізнити.

 

 

Перше, що видає штучний матеріал - це малюнок. Він завжди має рівномірні структурні насічки, які розташовуються під кутом 20 °. На натуральних шпонованих дверях добре видно річні кільця, властиві деревині будь-якої породи, крім того, малюнок буде більш чітким і «живим». У міжкімнатних дверях, покритих шпоном, намагаються завжди зберегти натуральний природний колір.  

 

 

Типи конструкцій міжкімнатних дверей з шпону

 

Всі двері з декоративним покриттям з шпону за типом конструкції можна розділити на 2 категорії:

  • пустотілі, що складаються з каркаса і формованих панелей;
  • суцільні, в яких дерев'яна рама заповнена клеєної деревиною.

 

 

 

Створення пустотілих моделей шпонованих дверей починається із збірки каркаса. Для нього найчастіше використовується сосновий брус перерізом 30х33 мм. Для того щоб двері не деформувалася в процесі експлуатації, вологість використовуваного бруса не повинна бути більше 8%. Якщо дизайном передбачається скляна вставка, встановлюється додатковий каркас, який з'єднується з зовнішнім основним.

 

З одного боку на каркасі закріплюється панель МДФ 4 мм, а внутрішній простір заповнюється наповнювачем. Роль останнього може виконувати стільниковий картон або екструдована пінополістирольна плита. Потім закріплюють другий лист МДФ.

 

 

Заготовлені листи шпону шириною 30 см з'єднують спеціальної клейової стрічкою і відправляють в спеціальний верстат. З готового шпонированного полотна видаляють залишки клею і проводять підрізування па розміром двері.

 

На МДФ наносять шар клею і укладають шпон, листкову конструкцію відправляють під гарячий прес, який запікає клей і надійно з'єднує дві поверхні між собою. Аналогічно надходять з торцями шпонированной двері. Після шліфування полотно покривають декількома шарами двокомпонентного лаку.

 

 

Оздоблення шпоном може використовуватися і на металевій поверхні, дана комбінація часто застосовується у виробництві вхідних дверей для обробки внутрішньої частини.

 

Шпоновані міжкімнатні двері - відмінний варіант для шанувальників натурального дерева і розумної економії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner