Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що таке доводчики для міжкімнатних дверей

Що таке доводчики для міжкімнатних дверей

 

Зміст

 

Принцип пристрою і види доводчиків міжкімнатних дверей

Секрети купівлі доводчика двери

Функції доводчиків для міжкімнатних дверей

 

 

Доводчик для міжкімнатних дверей являє собою невеликий пристрій, установка якого дозволяє організувати самостійне, плавне й тихе закривання дверей. Крім того, покупка доводчика двері сприяє більш дбайливого використання замкових механізмів, а значить і їх тривалого експлуатаційного терміну. Перевага доводчиків в тому, що вони в рівній мірі ефективні при монтажі на двері будь-якого цінового сегмента, будь то дерево, шпон або ПВХ. 

 

 

Принцип пристрою і види доводчиків міжкімнатних дверей

 

Доводчики дверей купують не тільки для міжкімнатних легких моделей, система підходить для установки на вхідні, протипожежні та евакуаційні двері.

 

 

Залежно від місця розташування доводчики можуть бути: поверхневими, прихованими, підлоговими

 

 

При поверхневому монтажі доводчик міжкімнатних дверей розташовується у верхній частині полотна і коробки. Приховані моделі встановлюють всередину полотна, таким чином максимально зберігається дизайн і естетика двері. Встановлюється під підлогою передбачає, що система буде розташовуватися внизу і кріпитися до підлоги. 

 

 

При покупці доводчика двері перед вами стане вибір системи управління. Найбільш поширені моделі - колінні або ножиці, передача обертового моменту в них відбувається за допомогою важеля.

 

Рідше зустрічаються слайдові або ковзаючі доводчики, в яких кінець важеля переміщається всередині паза. Такі моделі вимагають більше зусиль.  

 

 

Секрети покупки доводчика двері

 

Основними параметрами, на які необхідно орієнтуватися при покупці доводчика міжкімнатних дверей є маса і параметри полотна. Чим ширше і важче двері, тим потужнішим повинен бути доводчик. Якщо візуально двері здаються однаковими, перевірте їх вага, наприклад, екошпон значно легше натурального дерева, а значить і доводчик для такого полотна потрібно менш потужний.

 

 

Всі норми зусиль, які стосуються доводчиків, викладені в європейському стандарті EN 1154. У технічній документації до виробу ви знайдете такий пункт, як «клас», для міжкімнатних дверей підходять моделі 1, 2 і 3 категорії. 

 

Для установки всередині приміщення температурний діапазон грає не дуже велику роль, однак варто відзначити, що термостабільні доводчики можуть експлуатувати при температурі від -35 до +70 ° С.

 

 

Функції доводчиків для міжкімнатних дверей

 

Перед покупкою доводчика двері визначте, які функції будуть затребувані саме в вашому будинку або квартирі. До числа стандартних відноситься загальна швидкість закривання, яка позначається Close Speed і швидкість доведення - Latch Speed.

 

Також можлива покупка доводчика двері з додатковими функціями, такими як:

  • вітрове гальмо;
  • затримка закривання;
  • фіксація в відкритому положенні.

 

Після установки на двері робота всіх функцій здійснюється незалежно один від одного, крім того, вони можуть регулюватися (за винятком фіксації у відкритому положенні).

 

Усередині корпусу доводчика міжкімнатних дверей розташовується поршень, пружина, гідравлічна система каналів і в'язке машинне масло. При відкритті дверей відбувається вплив на поршень, який стискає пружину. У цей момент машинне масло перетікає в іншу частину корпусу.

 

 

При відпуску ручки пружина розтискається і тисне на поршень, відбувається закривання дверей. Одночасно з цим пружина штовхає масло, яке проходить по каналах і через клапани перетікає в канал, з якого воно почало свій шлях. Тому міжкімнатні двері, яка управляється доводчиком, закривається плавно.

 

Налаштування параметрів відбувається регулюванням болтів, які перекриваючи певний канал, впливають на швидкість перетікання масла. Повертати гвинти на встановленому доводчики можна звичайною викруткою. Головне - пам'ятати, що проти годинникової стрілки гвинт не повинен повертати більш ніж на два обороти від заводського положення, в іншому випадку він може випасти і станеться витік масла. Для помітного зміни ходу міжкімнатних дверей досить повороту на 1 / 4-1 / 8 обороту.

 

 

Кожен куплений доводчик двері має функцію регулювання швидкості закривання. Прискорення або уповільнення ходу відбувається в діапазоні до 15 °. Якщо під дією доводчика двері закривається швидше, ніж за 4 секунди, це буде незручно дітям і літнім людям. Зверніть увагу, що в моделях з затримкою закривання регулювання швидкості відбувається в діапазоні від 69 ° до 15 °. Для прискорення закривання встановлених дверей відповідний гвинт доводчика необхідно повернути проти годинникової стрілки.

 

Швидкість доведення прискорює / уповільнює закривання полотна в самому кінці руху. Ця функція є основною для всіх встановлюваних доводчиків двері. При прискоренні двері робить невеличкий «ривок», перш ніж закритися, це дозволяє їй зачинитися і закритися на механічну засувку, якщо така встановлена.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner