Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Яким повинен бути отвір для дверей прихованого монтажу

Яким повинен бути отвір для дверей прихованого монтажу

 

Стандартні розміри прорізів для дверей

Вимірювання отвору під двері прихованого монтажу

Готовність отвору перед монтажем

 

 

Через особливості монтажу приховані двері вимогливі до підготовки отвору, оскільки навіть незначна різниця габаритів призведе до того, що двері будуть помітною.

 

Стандартні розміри прорізів для дверей


Вибір дверей здійснюється під існуючі отвори, якщо мова йде про багатоквартирному будинку з готовою плануванням, а також про будинки старого фонду. В даному випадку отвори, як і дверні полотна мають стандартні розміри. Зовсім інша справа - приватні будинки, в яких у власника є простір для індивідуального проекту. Однак варто пам'ятати, що нестандартні отвори вимагають нестандартної форми і розміру полотен, що підвищує їх вартість на 20-50%.

Стандартна висота отвору для дверей прихованого монтажу може бути 1900 або 2000 мм. Крім висоти, важлива і ширина. Для прорізів 1900 мм використовують полотна шириною 550 або 600 мм, для 2000 мм - від 600 до 900 мм, при цьому розмірний крок повинен становити 10 см. Якщо ширина дверного отвору знаходиться в цих рамках, але не кратна 10, то двері буде ставитися до категорії нестандартних.

 

 

При виборі габаритів отвору важливий ще один параметр, який має безпосереднє відношення до товщини стін. Стандартні полотна випускаються з товщиною 35 і 40 мм, з вибіркою «під чверть» - 40, 44 і 45 мм, з натурального дерева - 40 мм. Якщо товщина отвору буде в значній мірі відрізнятися від полотна, то з одного боку двері буде дуже помітна. Чи вважається це недоліком? Скоріше ні, оскільки повністю прихованою в рівень стіни двері можуть бути тільки з одного боку.

При визначенні розмірів прорізу важливо і призначення приміщення. Існують стандарти, які були розроблені з урахуванням ефективної експлуатації та пожежної безпеки:

  • для санвузла (туалет, ванна кімната) - 600 мм, ця ширина зручна для невеликого приміщення, дозволяє встановити ванну і пральну машину;
  • для житлових кімнат (вітальня, спальня, дитяча, кабінет) - 800 або 900 мм, збільшений дверний проріз диктується тим, що в кімнати вноситься габаритна меблі;
  • кухня - 700 мм.

Якщо установка дверей проводиться в стандартизований отвір, ці дані можна взяти в якості орієнтира. Однак при замовленні полотна отвір обов'язково переміряти.

 

Вимірювання отвору під двері прихованого монтажу


Незалежно від того, де буде встановлена двері прихованого монтажу, в квартирі або приватному будинку, отвір вимагає вимірювання. Чому стандарти можна брати виключно в якості орієнтира? Вся справа в тому, що при заміні дверей, яка можливо проводилася раніше, стандартний отвір міг зменшуватися або розширюватися. Також нерідкі випадки, коли отвір новобудови має неправильну геометрію, хоча в документації вказані стандартні параметри.

 

 

Для самостійного вимірювання потрібно помічник і сантиметрова стрічка. Зверніть увагу, що стрічка повинна починатися з позначки «0», в іншому випадку ви отримаєте неточні результати з різницею 0,5-1 см. Ширину прорізу необхідно вимірювати в трьох точках: по центру і відступивши 3-5 см від краю. З отриманих значень в якості робочого беруть найменше і вже на його основі вибирають полотно двері. Аналогічно вимірюється висота: в центрі і по двох бічних вертикалях, за основу беруть найменше число.

Даний підхід повністю виключає ймовірність виникнення ситуації, коли отвір виявляється менше дверного полотна.

 

Готовність отвору перед монтажем

 

Перед безпосереднім монтажем отвір повинен знаходитися на певному рівні готовності. По всьому периметру стіни повинні бути виведені в один рівень, виконання даної вимоги вкрай важливо, коли мова йде про встановлення прихованих дверей. Пам'ятайте, що виправити помилку лиштвами не вийде, оскільки конструкція їх не має.

Для нормального функціонування двері виставляється строго по схилу або лазерному рівню. В іншому випадку вона буде самостійно закриватися або відкриватися.

 

 

Якщо з отвору демонтували старі двері, його необхідно повністю очистити від цвяхів і монтажної піни. Обов'язково перевірте рівність статі, якщо горизонталь не дотримано, буде потрібно вирівнювання цементним стягуванням.

При оштукатурюванні необхідно домогтися ідеально рівною П-образної поверхні. Верхня частина отвору повинна бути строго паралельна нижньої, а бічні - одна одній.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner