Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Застрял или сломался ключ в замке двери: что делать

Застрял или сломался ключ в замке двери: что делать

 

Що робити, якщо зламався ключ у замку зачинених дверей

Як витягнути зламаний ключ із замка дверей

Застряг ключ у замку і не повертається: способи вилучення

 

Виникнення несправності в більшості випадків пов'язано з фізичним зносом замку, попаданням в нього пилу і бруду, низькою якістю ключів або неакуратним поводженням з ними, надмірно прикладеною силою під час відкривання / закривання.

 

 

Що робити, якщо зламався ключ у замку зачинених дверей


Вибір шляху вирішення проблеми зі зламаним ключем залежить від наявності вільного кінця, який визирає з замку. Якщо розміру виступаючої з сердечника частини досить, щоб вхопитися плоскогубцями або пінцетом, питання вирішиться з мінімальними втратами і пошкодженнями.

Перш ніж намагатися тягнути ключ, обов'язково встановіть його в положення, при якому він витягується. Даний маневр можливо здійснити тільки в тому випадку, якщо замок вам знаком. Якщо замок старий і на ньому явно видно сліди іржі, нанесіть невелику кількість WD-40.

 

 

Якщо ключ зламався в замку циліндрового типу, можна спробувати вибити циліндр. Для цього завдання у вас повинен бути помічник зі зворотного боку дверей. Зніміть накладку з замку, відкрутіть гвинти і акуратно простукаєте молотком по циліндру.

При наявності тонкої викрутки, шила або шпильки можна підчепити серцевину. Для цього гострий предмет вводять в замкову щілину і піднімають штифти в секретці. Це дозволяє звільнити уламок ключа.

Ще один досить популярний відповідь на питання, що робити, якщо зламався ключ у замку зачинених дверей - висвердлювання циліндра. Отвір роблять над свердловиною, злегка провертають циліндр і витягують його назовні.

 

Як витягнути зламаний ключ із замка дверей

 

Нерідко трапляється так, що виступає частини ключа недостатньо для його повороту і вилучення. У цій ситуації ефективними і найбільш гуманними щодо замку і двері будуть 2 способи.

  1. Перший передбачає використання двостороннього будівельного скотчу на м'якій основі, наприклад, бренду 3М, який має дуже хороший клейкий шар. Невеликий шматочок скотчу наклеюють на плоску викрутку і знімають захисний паперовий шар, підносять до зламаного кінця ключа і щільно притискають. Потім поступальною ходою, без різких ривків витягають ключ зі свердловини. Аналогічну дію має суперклей, який може використовуватися для металевих поверхонь і магніт. Перед тим як витягнути зламаний ключ із замка дверей, рекомендується нанести засіб WD-40.
  2. При витягуванні уламка ключа з хорошого замку може бути досить аерозольного мінерального масла. Його акуратно впорскують в замкову щілину і через 10 хвилин сердечник простукують твердим предметом, залишок ключа піддягають металевої скріпкою або шилом, роблять упор на край сердечника і витягають уламок.

 

 

Для сувальдних замків ефективний ще один метод, для якого буде потрібно дриль і шуруп. Невеликий отвір просвердлюється в уламку ключа, в нього вкручується саморіз або шуруп відповідного розміру, провертається в початкове положення і витягується за допомогою плоскогубців.

Можна також підібрати латунну або мідну трубку з таким внутрішнім діаметром, щоб в неї щільно входив відламаний кінець ключа тільки при її розігрітому стані. Після охолодження трубки можна постаратися провернути ключ і витягти його з замкової щілини за допомогою плоскогубців або ж зігнувши виступаючу частину трубки на зручний для роботи кут.

 

Застряг ключ у замку і не повертається: способи вилучення

 

Причина несправності криється в самому дефекті ключа, який виникає при нецільовому використанні, наприклад, для відкривання пляшок, попаданні всередину бруду і пилу, відсутності профілактики, зокрема чистки й змащення замка. Якщо застряг ключ у замку і не повертається, спосіб вилучення без розбору конструкції один.

 

 

Якщо ключ не має пошкоджених, вигнутих зубців, ситуацію можна виправити спреєм WD-40 або гасом, який вводиться за допомогою шприца. Після 2-3 хвилин ключ необхідно акуратно, без зайвого натиску посувати в ті сторони, в які це можливо зробити. Засіб впорскується повторно і залишається ще на 20 хвилин. Тепер можна зробити спробу витягти ключ повністю, похитуючи його з боку в бік.

І пам'ятайте, щоб такі ситуації не відбувалися, систематично проводите профілактику і дбайливо поводьтеся з ключами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner