Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Пристрій дверного замка з засувкою

Пристрій дверного замка з засувкою

Види і конструкція запірних механізмів замків

Особливості накладних і врізних замків для міжкімнатних дверей

 

Основна перевага конструкції в тому, що пристрій запірного механізму дає можливість фіксувати полотно в закритому положенні без застосування комплектного ключа.

 

 

Види і конструкція запірних механізмів замків


Залежно від особливостей пристрою запірного механізму дверні замки з засувкою поділяються на:

  • циліндрові;
  • сувальдні;
  • електромеханічні;
  • електронні;
  • кодові;
  • комбіновані.

Запірний механізм сувальдного замку формується з фігурних пластин, виготовлених зі сталі. Завдяки своїй надійності даний тип замка вважається ідеальним рішенням для вхідних дверей, в тому числі металевих.

Вся конструкція складається з 4 основних елементів: корпуса, сувальди, запірних ригелів, зубчастої гребінки.

 

 

Корпус замка може мати кришки або поставлятися без них. Останній варіант не використовується для вхідних і міжкімнатних дверей і встановлюється найчастіше на металевих ящиках і сейфах. Пристрій замка дозволяє йому бути врізним або накладними.

Запірний механізм - ригелі, які з'єднуються хвостовиком. Чим більше ригелів, тим надійніше замок з клямкою. Хвостовик, в свою чергу, являє собою пластину з зубчастої гребінкою (вирізами), завдяки яким ключ пускає в хід засув.

 

 

Крім гребінки, хвостовик дверного замка з засувкою оснащується так званої стійкою - деталлю, за допомогою якої відбувається стопоріння засува. При спробі засунути ригелі насильно, стійка із загартованої сталі упреться в кодові елементи замку, заважаючи його відкриття.

Пристрій сувальд може бути хитним або плоскопаралельним. Саме від кількості даних пластин залежить секретність дверного замка, але чим їх більше, тим масивніше конструкція і ширше повинна бути вхідні двері.

 

 

При повороті ключа в замку міжкімнатних або вхідних дверей борозенки за рахунок загарбання кодових пазів надають руху сувальди. Останні займають строго певну позицію, забезпечуючи надійну блокування стійки або звільняють її. Металева стійка, в свою чергу, відповідає за стан ригелів, які замикають і відмикають замок.

Другий за популярністю вид дверного замка з засувкою - циліндровий. Основний елемент конструкції - металева личинка, з розміщеними в ній циліндрами або дисками.

 

 

Запірний механізм замку складається з корпусу, що приховує циліндровий механізм. Може виконуватися з латуні й алюмінію або сплаву на основі цинку і алюмінію. Також в конструкцію входить латунний або алюмінієвий сердечник. Кодові Піни в пристрої утворюють секретну комбінацію конкретного циліндрового механізму. Пружини виштовхують опорні і кодові Піни вгору. Куплунг в конструкції дверного замка є елементом, який передає обертання ключа на кулачок циліндрового механізму.

Циліндрові замки з засувками можуть бути врізними і накладними, використовуються як для масивних, важких вхідних металевих дверей, так і для легких міжкімнатних.

 

Особливості накладних і врізних замків для міжкімнатних дверей


Врізні замки з засувкою розташовуються усередині дверного полотна, завдяки цьому не впливають на зовнішній вигляд дверей. Ця перевага особливо важливо, якщо мова йде про міжкімнатних конструкціях, для яких пріоритетна естетика.

 

 

Запірний механізм накладних замків ховається за декоративним кожухом, який закріплюється за допомогою шурупів. Із зовнішнього боку пристрій відкривається ключем, а зсередини - за допомогою поворотної засувки або важеля.

Металеві засувки, які використовуються в накладних і врізних замках, в залежності від особливостей пристрою можуть бути магнітними, фалевую, всувним, роликовими, рідше зустрічаються електронні та електромеханічні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner