Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Які міжкімнатні двері краще: екошпон або ПВХ

Які міжкімнатні двері краще: екошпон або ПВХ

Сьогодні ніша міжкімнатних дверей істотно розширилася і на ринку з'явилися полегшені моделі з ПВХ і шпону. Розберемо, що ж краще використовувати для установки.

 

Що таке екошпон?

 

Вперше екошпон з'явився в Європі, а якщо точніше — в Німеччині. Його розробка повинна була з'єднати всі позитивні риси натурального шпону і знизити вартість облицювального матеріалу для міжкімнатних дверей.

Екошпон — це найтонші волокна деревини, які фарбуються і потім склеюються в єдине полотно. При виготовленні экошпона волоконно-паперова маса ретельно перемішується, в неї додаються поліпропіленова основа, модифікатори, клейові речовини та синтетичні єднальні. Отримана маса направляється у спеціальні камери, де під тиском з неї витісняють газові включення. Після процесу пресування отримують багатошарове пластичне полотно товщиною від 0,15 до 0,35 мм

 

 

Завдяки даній технології повністю виключається ймовірність появи різнотону в рамках однієї партії міжкімнатних дверей. «Прабатьком» экошпона є шпон, який представляє собою тонкі листи натуральної деревини. Відмітка «еко» вказує на те, що матеріал не завдає шкоди ресурсів планети.

Екошпон для міжкімнатних дверей здатний імітувати різні породи деревини. Зовні має подібність з деревом, ненатуральність можна відчути лише на дотик.

Як і все нове екошпон обріс великою кількістю міфів, деякі з них варто розвіяти.

  1. Міф 1 — міжкімнатні двері з экошпона, будучи економ-варіантом, мають низьку якість. Справедливо буде сказати, що екошпон — вкрай рідкісне явище, при якому низька вартість зовсім не позначається на якості. Матеріал розроблявся так, щоб мати високі показники довговічності, стійкості до механічного та термічного впливу.

  2. Міф 2 — двері з экошпона не виносять вологості і набухають. Якщо порівнювати даний вид оздоблення полотна з ПВХ і шпоном, то він перевершує останніх у показниках стійкості до підвищеної вологості. Ця якість дозволяє встановлювати міжкімнатні двері з экошпона у ванних кімнатах, кухнях і навіть басейнах.

Екошпон цілком екологічна обробка, до складу якої не входить жодного потенційно небезпечного для людського здоров'я речовини.

 

Чим відрізняється екошпон і ПВХ

 

ПВХ або полівінілхлорид повністю штучний матеріал, що представляє собою плівку. Конструктивно міжкімнатні двері з ПВХ має каркас з бруса, виконаного з хвойних порід дерев, на якому закріплюються листи вологостійкий МДФ, всередині — стільниковий наповнювач. Зовнішня частина міжкімнатних дверей покривається плівкою, яка виконує не тільки декоративну, але і захисну функцію.

 

 

Шпон — натуральний матеріал, ПВХ і екошпон — штучні. Останні мають практично однакові технічні характеристики, але дуже сильно відрізняються зовнішнім виглядом.

 

Міжкімнатні двері ПВХ або екошпон: що краще

 

Вибираючи міжкімнатні двері, визначте, який ефект вони повинні створити в інтер'єрі. Якщо акцент робиться на яскравість, різноманітність кольорів, вибирайте ПВХ. Якщо в пріоритеті максимальна імітація натурального шпону, м'які відтінки деревини і приємна фактура, придивіться до экошпону.

 

 

Важливо враховувати, що ПВХ, на відміну від экошпона, погано переносить прямі сонячні промені, перші зміни кольору можна спостерігати вже при температурі до 70 °Пн. Крім того, штучний глянсовий блиск плівки без гідної фактури робить двері з ПВХ покриттям недоречними в «дорогих» стилях, наприклад, класичному, і бароко.

Обидва покриття добре переносять вологу, прості у догляді, безпечні для оточуючих, при необхідності можуть забарвлюватися. Вибір багато в чому буде залежати від ваших особистих переваг, особливо якщо мова йде про максимальну подібність покриття з натуральним шпоном.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner