Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як зняти двері з петель: вхідні та міжкімнатні

Як зняти двері з петель: вхідні та міжкімнатні

Маючи необхідні знання, демонтаж можна зробити самостійно без шкоди для конструкції і власних сил. Універсальні і нероз'ємні петлі, а також поширений тип «метелик» потребують окремого підходу і уважному ставленні. У даній статті ми розглянемо всі можливості і способи для того щоб акуратно зняти металеву, сучасну пластикову євро-двері або стару алюмінієву конструкцію без пошкоджень. Міжкімнатні ПВХ системи та металопластикові полотна відрізняються особливостями, які обов'язково потрібно учитыват при демонтажі.

 

Що потрібно, щоб зняти вхідні або міжкімнатні двері з петель

 

Для того щоб зняти вхідні або міжкімнатні двері з петель, особливих зусиль не потрібно. Достатньо знати алгоритм дій для кожного виду петель, так як вони відрізняються деякими особливостями.

 

 

Найпростіше зняти міжкімнатний дверне полотно, так як воно переважно кріпиться не роз'ємні петлі. Досить широко відкрити конструкцію, підняти з одного краю, і злегка розгойдуючи роз'єднати половинки кріплень. Це дія, як правило, займає мінімальний час.

 

Зняти аналогічну двері з універсальних петель дещо складніше. Тут вже доведеться застосувати інструменти, щоб викрутити кріпильні елементи з полотна. Це більш травматичний спосіб демонтажу, тому важливо стежити за тим, щоб не пошкодити естетичне дверне покриття. Від подряпин і пошкоджень може врятувати щільний будівельний скотч.

 

Як зняти пластикову двері на балконі

 

Демонтаж балконних дверей — досить часта потреба в сучасних квартирах. Для цього дії е потрібне застосування особливих інструментів, досить елементарного набору з викрутки і пасатижів.

 

Для початку слід акуратно зняти пластикові заглушки. На моделях ПВХ вони встановлюються практично завжди. Конструкція повинна залишатися закритою, але не замкнені.

 

 

Слід акуратно натиснути на штифти петель, починаючи з верхньої, і проштовхнути їх вниз. Елементи виймаються за допомогою пасатижів, головне стежити за тим, щоб не деформувати деталі.

 

Після вилучення штифтів, двері можна підняти і опустити на себе. При цьому кріплення розійдуться на половинки і конструкція легко зніметься.

 

Інструкція щодо зняття дверей з петель метелик, нероз'ємних і універсальних

 

«Метелики» — універсальні петлі, які використовуються для міжкімнатних дверей. Конструкція таких елементів має певні особливості, але якщо їх дотримуватися, то демонтаж не принесе особливих труднощів.

 

Кріплення даного різновиду відноситься до карткового, тобто накладному типу. Для проведення робіт можуть знадобитися:

  • викрутка;
  • шуруповерт;
  • який-небудь інструмент для імітації важеля;
  • мастило для петель.

 

Петлі-метелики мають свою специфіку. Вони прикручуються до дверного короба за допомогою парних пластин, які з'єднуються один з одним шарнірним штирем.

 

Для демонтажу слід створити конструкції підпору і акуратно піднімаючи провернути кріплення для роз'єднання. Проводити деінсталяцію слід при відкритому положенні полотен.

 

Маніпуляції насправді проходять простіше, ніж в теорії, але слід діяти обережно, щоб не пошкодити деталі.


Акуратний демонтаж старих алюмінієвих дверей

 

Старі алюмінієві двері — це конструкції особливої «гарту». Головна складність, з якою можна зіткнутися при демонтажі — деформація або застій дверних петель. Таку конструкцію слід розбирати з підвищеною обережністю, прикладаючи поступові зусилля.

 

 

Демонтаж старих дверей з алюмінію може зажадати додаткового змащування петель в залежності від стану, в якому знаходиться фурнітура. Найзручніше зняти полотно з прихованих петель — досить просто послабити притиск гвинтів до коробки. Виконати маніпуляції допоможе шестигранний ключ, але слід діяти дуже акуратно, так як будь-яка деформація завдасть непоправної шкоди.

 

У разі, якщо петлі нерегульовані, їх бажано розібрати і повністю замінити. Також слід вчинити з зношеними деталями. Під старі пази в нинішній час можна підібрати оптимальні запчастини, за умови, що саме дверне полотно ще становить функціональну цінність.

 

Як зняти металопластикові євро-двері ПВХ

 

Євро-двері ПВХ — одна з найпоширеніших моделей сучасності. Популярність на такі моделі масово внесла їх в обіг. Зняти таку конструкцію з петель можливо, головне дотримувати необхідні правила.

 

Всі моделі металопластикових дверей європейського зразка мають вворачиваемые петлі. Знімати їх складніше, ніж метелики. Починати слід з нижніх кріплень при закритому положенні полотен. Важливо збалансувати вагу конструкції.

 

 

За допомогою інструментів слід акуратними рухами дістати штир, не пошкодивши його. Полотно повинно бути добре зафіксовано і захищено від мимовільного падіння. Як тільки кріпильний елемент вилучено повністю, двері можна знімати.

 

Конструкции со скрытыми петлями потребуют ещё больше внимания и усилий. Понадобится шестигранный ключ, который способен провернуть крепежные составляющие и извлечь их. Это наиболее сложное действие из всех представленных, так как сам механизм скрыт в дверном полотне.

 

Знания возможностей и особенностей демонтажа определённо пригодятся любому хозяину. В зависимости от собственных предпочтений демонтаж можно проводить самостоятельно или же обратиться за помощью к профессионалам. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner