Как выбрать и установить двери купе в ванную и туалет

Установка дверей-купе в ванній і санвузлі має кілька важливих переваг. По-перше, конструкція істотно заощаджує простір, не виглядає громіздкою і зручна у використанні в умовах вузьких коридорів. По-друге, завдяки сучасним матеріалам такі двері мають практичністю і довговічністю, а оригінальні колірні і дизайнерські рішення дозволяють їх органічно вписати в будь-який інтер'єр.
Види дверей купе в ванну і туалет
Свою назву цей тип дверей отримав через специфіку переміщення уздовж стіни (аналогічно дверям-купе в поїзді). У комплект входить:
- дверне полотно;
- ролики;
- горизонтальні напрямні;
- дверна фурнітура (ручки, замки).
Рух дверей забезпечується направляючою планкою, яка може бути нижньої і верхньої. Верхні планки практичніші в плані догляду, оскільки в нижніх часто накопичується пил і сміття, який видалити без розбору всієї конструкції неможливо.
Паралельно-зсувні двері можуть складатися з одного або двох полотен. При установці другого варіанту частині дверей будуть розходитися в протилежні сторони.
Радісно двері-купе виглядають дуже стильно, підходять для установки в дизайнерському інтер'єрі, але вимагають більшої площі, оскільки мають форму півкола.
Для касетних дверей-купе монтується спеціальна ніша, в яку вони «ховаються» при відкриванні. Можуть складатися з одного або двох полотен. При широких дверних отворах можна встановлювати двері каскадного типу, які переміщаються по двох незалежних один від одного напрямних, змонтованим по обидва боки прорізу.
Двері купе в ванну кімнату з фото
Те, наскільки гармонійно буде виглядати двері-купе в інтер'єрі залежить від використовуваного матеріалу полотна і його дизайну. Однак важливо пам'ятати, що через специфіку приміщення красива двері повинна бути практичною і надійною, стійко витримувати утворення конденсату і дію миючих засобів.
Важлива й якість фурнітури. З огляду на те, що санвузол є найбільш відвідуваним приміщенням в квартирі, двері повинні витримувати багаторазове відкривання / закривання.
Дуже незвично виглядають двері з натурального дерева, що мають необроблений край. Вони відмінно впишуться в стиль рустик або лофт. Для того щоб двері якомога довше виконувала свою функцію, вибирайте полотна з твердих сортів деревини, ретельно оброблені вологостійкими просоченнями і лаком.
Більш надійне і довговічне рішення - двері зі скляними полотнами. Скло стійко до вологи, добре очищається спеціальними засобами без абразивних частинок. У ванній кімнаті актуальна буде установка полотен з матового, кольорового непрозорого скла або дверей з фотодруком. Скло органічно виглядає в стилі хайтек і в мінімалістичний інтер'єрах. Нерідко його комбінують з металевими вставками і тонкими молдінгами.
Ламіновані двері - це недорогий варіант, який дає право вибору у величезній кольоровій палітрі. Однак навіть якісні двері, покриті плівкою, не можуть похвалитися довгим експлуатаційним терміном через нестійкість до вологи. Шпоновані полотна можна встановлювати тільки за умови наявності хорошої вентиляції.
У класичному інтер'єрі можна встановлювати як однотонні двері, так і з нанесеною фотодруком або вітражами. Відмінним варіантом буде комбінація дерев'яного каркаса зі скляними вставками, декорованими візерунками і позолотою.
Установка дверей купе у ванній і туалеті
Перший етап - підготовка дверного полотна. Для самостійної установки зручніше використовувати дерев'яні двері, в яких нескладно вирізати необхідні пази. Готові варіанти розраховані на ширину від 60 до 90 см, для нестандартних прорізів доведеться замовляти полотно.
Безпосередній монтаж починається з установки верхньої металевої рейки, на яку доведеться вся маса двері. Якщо стіна не була попередньо вирівняна під рівень, установку проводять з деяким відступом. Довжина напрямної розраховується за формулою: ширина дверей х 2 + 5 см.
Рейці фіксують так, щоб з однієї зі сторін вона виходила тільки на 5-6 см, з іншого - на ширину полотна. Якщо монтаж виконується для двостулкових системи, рейки повинна однаково виходити за отвір на ширину полотен.
Розрахунок висоти кріплення здійснюється за формулою: довжина дверного полотна + висота роликів + 2 см. З декоративною метою верхня напрямна закривається планкою.
У торцях дверного полотна необхідно зробити пази, зручніше для цього використовувати ручний фрезер. Якщо такого інструменту немає, можна обійтися стамескою, болгаркою і дрилем. Для нижньої напрямної в центрі торця вирізається паз розміром 3 мм. Після посадки можна переходити до складання скоб і роликів.
Ролики фіксуються за допомогою скоб і гайок. Для їх установки в верхньому торці вирізаються пази, які за глибиною відповідають ширині монтируемой деталі.
Тепер можна навісити двері на верхню планку, для цього достатньо завести ролики збоку і просунути полотно убік. Для установки нижнього упору полотно максимально відкривають і кріплять на нижній планці гумовий обмежувач. Зробити це нескладно за допомогою саморізів по металу. Фіксують в паз дверного полотна нижній упор і переводять двері в закрите положення. Аналогічно надходять з другим гумовим обмежувачем.
Якщо ви купуєте полотно без комплектації фурнітурою, зверніть увагу на те, що вона підбирається з урахуванням розміру і ваги двері.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні