Установка дверей прихованого монтажу
Двері прихованого монтажу - тренд останніх років. Вони ідеально підходять для невеликих приміщень, де важливий кожен сантиметр. Подібна конструкція дозволяє заощадити простір і візуально його розширити. Однак монтаж прихованих дверей має ряд нюансів, з якими слід ознайомитися заздалегідь, щоб процес пройшов гладко, а результат вас влаштував на 100%. Про особливості установки сьогодні ми і поговоримо в нашій свіжій статті.
Помилки при установці дверей прихованого монтажу
Установка двері прихованого монтажу здатна кардинально змінити інтер'єр вашої кімнати. Основні моменти:
- цікаво виглядає, коли полотно і стіна виконані в контрастних кольорах;
- грифельна фарба на двері здатна перетворити її в зручну дошку для дитячої;
- якщо конструкція зливається з перегородками, на неї можна повісити картину або панно;
- оригінально виглядає нерозривний малюнок на шпалерах, робить міжкімнатний отвір невидимим.
Зазвичай монтажем прихованих дверних блоків займаються кваліфіковані фахівці. Вони ж виконують штукатурні та оздоблювальні роботи. Однак правильно зробити установку здатний і домашній майстер, який заздалегідь підготує інструмент і розробить проект. Вкрай важливо уникнути типових помилок, які роблять недосвідчені монтажники. Розглянемо найпопулярніші з них.
Почнемо з того, що короб слід монтувати на ранніх стадіях ремонту, коли є можливість підготувати стіни і не зруйнувати дорогу обробку. Отвір повинен точно відповідати розмірам, зазначеним виробником дверей. Інакше з установкою виникнуть великі труднощі. Велике значення також грає відмітка чистої підлоги. Її відсутність не дає можливості правильно розрахувати висоту розміщення полотна. Досвідчені майстри на радять починати роботу, поки не з'явиться позначка.
Не варто недооцінювати відкривання дверей. Зовнішнє або внутрішнє, праве або ліве? Помилку, зроблену на цьому етапі, буде потім складно виправити - можливо, доведеться переробляти весь проект. Напрямок визначається місцем, де розташовані приховані петлі.
Що роблять помилки при безпосередньому монтажі короба через особливості матеріалу стін. Найпоширеніший варіант - цегла або бетон. В цьому випадку не потрібно посилення конструкції. Отвір повинен бути строго вертикальним, без звужень. Для підвищення адгезії бетону і цегли їх слід знепилити. Це робиться ґрунтовкою або звичайною водою. Якщо ж стіни виконані з пінобетону / газобетону, отвір обов'язково слід посилити за допомогою фанери або OSB. Товщина плит не повинна бути менше 2 см.
Правила установки дверей прихованого монтажу
У кожного майстра є свої власні правила установки дверей прихованого монтажу, вироблені в ході виконання робіт. Спробуємо сформулювати кілька загальних моментів, характерних для більшості ситуацій:
- роботу слід виконувати до фінішної обробки;
- підлога повинна бути завершений до початку монтажу;
- зазор між полотном і чистовим покриттям - 10 мм;
- використовувати варто тільки якісні матеріали;
- всі виміри потрібно робити максимально точно, до міліметра.
Монтажу прихованого блоку складається з безлічі деталей і нюансів, які безпосередньо впливають на кінцевий результат. Навіть не так підібрана фурнітура здатна зіпсувати загальне сприйняття двері і знизити зручність її експлуатації. Якщо ви будете уважними і акуратними в своїх діях, то зможете домогтися правильної установки, і конструкція прослужить вам не один рік, радуючи функціональністю і зовнішнім виглядом.
Двері прихованого монтажу: установка самостійно
Розібравшись з помилками і правилами, можна переходити і до безпосереднього процесу установки дверей прихованого монтажу. Роботу краще виконувати вдвох - так буде фізично простіше і швидше. Установка проходить в 4 етапи:
- приміщення короба (збір з полотном) в отвір;
- демонтаж стулки з петель;
- оздоблювальні роботи;
- підвішування полотна, регулювання.
При правильній підготовці і чіткому дотриманні покрокової процесу, цілком можливо впоратися за добу, з урахуванням часу на висихання піни. Деякі майстри допускають виконання оздоблювальних робіт без демонтажу полотна, але в цьому випадку його потрібно буде закрити захисною плівкою - відмінно себе зарекомендував звичайний поліетилен.
Розглянемо установку короба більш докладно. Спершу на нього кріпляться монтажні пластини, а потім фіксується за допомогою клинів верхня частина - перемичка. Обов'язково рівнем перевіряється паралельність чистому підлозі і правильність інших ліній. Якщо все зроблено якісно, можна задувати піною зазори між коробом і стіною. Даємо час висохнути і знову перевіряємо рівень і площині - полотно не повинно самовільно відкриватися або закриватися. Обрізаємо надлишки піни і дістаємо клини. Більш повне з'єднання конструкції зі стінами можна забезпечити за допомогою монтажних куточків і пластин. Враховуйте, що полімеризація піни призводить до її розширення - стежте, щоб не виникли деформації короба.
Три заключних дії: закладення швів, штукатурні роботи, навішування полотна. В останньому випадку відбувається монтаж стулки на приховані петлі. Вони дають можливість регулювання в трьох площинах. Якщо всі попередні етапи були виконані правильно і точно, з цим у вас також не повинні виникнути проблеми.
Не завжди двері прихованого монтажу є оптимальним вибором, і це потрібно розуміти. Експерти не рекомендують використовувати подібну конструкцію, якщо вона не відповідає стилістиці приміщення. Наприклад, в кімнаті, оформленої за правилами класицизму або винтажа, прихований блок буде виглядати неприродно. Також не варто встановлювати подібну двері як заміну звичайної орної просто тому, що вам набрид її зовнішній вигляд. Монтаж передбачає безліч додаткових робіт, і ви навряд чи будете раді таких складнощів. Міжкімнатний короб з прихованим полотном можна встановити тільки з заміною покриття на прилеглих стінах.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні