Як правильно оновити двері зі склом
Двері є функціональним предметом інтер'єру, які практично неможливо сховати. Виняток можуть становити зсувні моделі, а також популярні вироби невидимки. Однак ці варіанти зустрічаються досить рідко. Найбільш популярними були, є і, ймовірно, будуть класичні розстібні двері, однопільні або двопільні. Вони добре помітні в будь-якій кімнаті, а вже в коридорі дверні полотна і лиштви є ключовими елементами обстановки.
Тому зовнішній вигляд дверей дуже важливий. Їх колір, якість покриття повинні відповідати колірній гамі приміщення. При цьому не варто забувати і про функціонал. Непрацюючі замки або зламана фурнітура здатна заподіяти чимало незручностей, навіть якщо мова йде про міжкімнатних дверях. Поломка вхідної групи — справжнє нещастя.
У нашій компанії завжди можна придбати новенькі дверні полотна з коробками, однак одночасна заміна всіх конструкції в приміщенні обійдеться недешево. А адже фахівці рекомендують міняти міжкімнатні двері в один період. Це гарантує, що не буде ніяких відмінностей між відтінками шпону або МДФ. До того ж, установка дверей завжди пов'язана з додатковими ремонтними роботами. Нова коробка зажадає врізки в стіну, що майже напевно зіпсує шпалери або декоративну штукатурку. Та й часу ця процедура займе чимало. Приміром, монтаж вхідних металевих дверей з МДФ накладками займає від 3 до 5 годин, в залежності від особливостей конкретного об'єкта. Уявіть, як довго будуть встановлювати три – шість міжкімнатних моделей.
Якщо ви хочете оновити свої двері, але не готові до повноцінного ремонту, наші фахівці розкажуть, як оновити полотно зі склом своїми силами.
Способи оновити міжкімнатні двері зі склом
Якщо мова йде про міжкімнатних дверях зі склом, варіантів чимало. Для початку, старі дерев'яні моделі можна банально пофарбувати. Для цього потрібно видалити попереднє лакофарбове покриття, зашпаклювати вм'ятини (якщо є необхідність) і нанести ґрунтовку. Фарбувати можна в будь-який відтінок, як пензлем, так і валиком. Вам знадобитися клейка стрічка і поліетилен, щоб захистити скляну вставку від бризок фарби.
Також ви можете придбати шпон. Обезжирьте поверхню полотна, закрийте скло і зафіксуйте нове покриття за допомогою рідких цвяхів. Чим ретельніше і акуратніше ви будете, тим ефектніше вийде результат.
Нарешті, завжди можна піти по найбільш простому шляху. Самоклеючі плівки представлені в самих різних кольорах, буде неважко підібрати відповідний для вашого інтер'єру варіант. Пам'ятайте, що необхідно знежирити поверхню дверного полотна.
Є і більш складні способи оновити міжкімнатні двері, якщо вони дерев'яні. Наприклад, можна:
-
повністю видалити фарбу і стару ґрунтовку;
-
зняти штапики і витягти скляну вставку;
-
вирівняти поверхню дерева, використовуючи шліфмашину;
-
обробити полотно лаком.
Після установки, скло фіксується в отворі за допомогою нових штапиків. Перед нанесенням фінішного покриття, деревину можна обробити морилкою або обпалити газовим пальником.
Оновлюємо старі вхідні двері зі склом
Зі старими вхідними дверима проблем буде набагато більше. По-перше, дійсно старі моделі, які ще можна зустріти у старовинних будівлях, звичайно дерев'яні. Їх можна оновити так само, як і міжкімнатні. Крім того, якщо полотно різьблене, має явні ознаки антикваріату, є сенс вкласти в реставрацію. Особливо, якщо двері знаходяться в непоганому стані і виготовлені з якісної деревини, наприклад дуба. Правда реставрувати самотужки буде складно. Тому подібні процедури краще довірити фахівцями. У випадках, коли стара дерев'яна модель не має естетичних і якісних переваг, багато мешканці воліють не оновлення, а встановлення більш надійних металевих дверей.
Що стосується вхідних груп зі склом, виготовлених їх сталевих листів, їх ремонт зазвичай зводиться до нового лакофарбовому покриттю. Алгоритм дій буде залежати від якостей фарби, яку ви плануєте наносити. Наприклад, є дуже красиві відтінки молоткової емалі, яка не вимагає видалення попереднього покриття. У будь-якому випадку, перш ніж оновлювати металеві двері зі скляною вставкою, останню потрібно закрити плівкою. Також ми рекомендуємо уважно ознайомитися з інструкцією, що додається до фарби. Необхідно точно дізнатися, чи можна наносити поверх іржі, чи не буде потрібна грунтовка, скільки буде сохнути нове покриття. Ця інформація дозволить правильно нанести ЛКМ і добитися доброго результату.
Як ви бачите, оновити старі двері, як вхідні, так і міжкімнатні, цілком можливо. Це потребує сил, часу і певної кількості грошей. Чи варто воно того? Вирішувати тільки вам.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні