Як правильно утеплити двері: металеві, дерев'яні, балконну

Винятком може стати металеві двері технічного призначення. Такі конструкції випускаються в декількох модифікаціях, є варіанти з високим рівнем енергоефективності, є і прості вироби з листового металу. Саме останні можуть потребувати утепленні своїми силами.
У даному матеріалі ми розповімо про те, як можна підвищити рівень теплоізоляції дверей, виготовлених з будь-яких матеріалів і мають будь цільове призначення.
Способи утеплити металеві двері зсередини на зиму
Утеплення металевих дверей не складе праці. З цим впорається навіть новачок. Зазвичай конструкція подібних виробів являє собою гладке сталеве полотно зовні і поглиблення, утворені ребрами жорсткості, зсередини. Саме ці порожнини і можна використовувати для утеплення. Вам будуть потрібні такі інструменти та матеріали:
-
саморізи по металу;
-
викрутка, дриль або якісний шуруповерт;
-
кілька листів ДСП;
-
мінеральна вата або пінопласт як утеплювач;
-
фарба і кисті.
Якщо ви виберете мінеральну вату, може стати в нагоді і клей. Однак пінопласт набагато зручніше в роботі. Він легше сам по собі, плюс, його можна укласти, не знімаючи двері з петель.
Отже, спочатку необхідно ретельно заміряти глибину, висоту і ширину порожнин в дверної конструкції. Під ці розміри вирізаємо пінопласт або мінвату (залежно від того, що ви виберете). Якщо дверне полотно знаходиться у вертикальному положенні, починати укладання утеплювача потрібно знизу. Якщо двері знята — принципової різниці немає. Після того, як теплоізоляція укладена, можна приступати до зашиванию. Для цього перекрийте поверхню листами ДСП (в принципі, це може бути і інший матеріал з подібними технічними характеристиками) і зафіксуйте їх саморізами. Кріплення здійснюється до ребер жорсткості.
Все, конструкція повністю готова до вживання. Однак якщо ви хочете максимально продовжити термін експлуатації отриманого виробу, рекомендуємо покрити ДСП фарбою. Це захистить матеріал від вогкості і вологи, контакт з якими не виключається для дверей під'їздів та технічних приміщень.
Утеплюємо дерев'яні двері в будинку, на дачі або в лазні
Нова та якісна дерев'яні двері з масиву має відмінні теплоізоляційні характеристики сама по собі. Проблеми виникають зі старими, розсохлися виробами або моделями, виготовленими на каркасі. Останні можуть мати порожнини всередині.
Якщо виріб розсохлося і утворилися щілини, використовуйте спеціальну мастику. Вона коштує копійки і дуже проста у використанні. Все що доведеться зробити, це:
-
розігріти тверду масу в долонях до консистенції пластиліну;
-
утрамбувати її в заздалегідь очищених щілинах і тріщинах;
-
покрити засохлу замазку або всі двері фарбою.
Протяги повністю припиняться.
Тепер поговоримо про моделях з каркасом і пустотами. Їх можна утеплити двома способами:
-
розібрати конструкцію і помістити в порожнині мінвату, пінопласт, повсть;
-
оббити полотно утеплювачем і дерматином зовні.
Перший спосіб складніше, так як він потребує ряду інструментів і спеціальних навичок. До того ж, якщо двері стара, в процесі розбирання можуть виникнути ускладнення (легко зламати сухі дерев'яні планки).
Другий спосіб є оптимальним. Він дуже довговічний. Зрештою, навіть сьогодні в під'їздах багатоквартирних будинків можна бачити двері, утеплені таким способом. Вам будуть потрібні:
-
вата, повсть або мінвата в якості утеплювача;
-
дерматин, кожзам або інший матеріал, що володіє схожими технічними характеристиками;
-
меблеві цвяхи;
-
викрутка і молоток.
Зніміть дверне полотно з петель і покладіть горизонтально. Розмістіть та зафіксуйте утеплювач по всій площині. Накладіть покриття і починайте прибивати його, злегка натягуючи матеріал. Важливо діяти методично, в одному напрямку.
Як правильно утеплити балконні двері в квартирі
Тут все зависит от материала самой двери. На данный момент она может быть либо деревянной, либо металлопластиковой. В первом случае следует работать так же, как и с любым другим дверным полотном из дерева. Использовать утеплитель либо замазку. Если конструкция остекленная, обивку и заделывание щелей можно комбинировать.
Также помогает отделка порога и откосов. Тут есть масса вариантов, от гипсокартона до штукатурки по пенопласту. Однако все они потребуют ряда строительных материалов и инструментов. Поэтому их лучше доверить профессионалам.
Що стосується металопластикових балконних дверей, утеплювати їх самостійно не рекомендується. Протяги можуть виникнути тільки якщо зносився ущільнювач або погано відрегульований рівень інтенсивності притиснення. Щоб нічого не зламати, зверніться до майстрів компанії, яка встановлювала балконну групу.
Якщо скляна або глуха двері на балкон не пропускає холодне повітря, але слабо утримує тепло, значить, ви помилилися з вибором. Як балконних необхідно вибирати двері з подвійним склопакетом і максимальним рівнем енергоефективності.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні