Як правильно пофарбувати двері: дерев'яну, металеву, лаковану

Як правило, металеві конструкції технічного призначення (вхід в під'їзд, двір, дачний будиночок) фарбують для додання більш привабливого зовнішнього вигляду, а також в цілях захисту металу від корозії. Нові дерев'яні двері доводиться фарбувати, якщо виробник не поскупився з покриттям. У цьому випадку в технічних характеристиках вказується, що необхідно нанести фінішний шар лакофарбових матеріалів. Також полотно, раму і наличники фарбують, якщо оригінальний відтінок не підходить до вашого інтер'єру.
Осібно стоять лаковані моделі. Їх доводиться перекривати для усунення слідів зносу. Лаком покриваються дерев'яні двері з масиву, тому такий виріб (навіть якщо воно досить старе), вигідніше реставрувати, ніж міняти.
Якщо вам потрібно пофарбувати двері, ми розповімо, як це зробити правильно.
Вчимося фарбувати міжкімнатні дерев'яні двері
На сьогоднішній день з дерев'яного масиву роблять, в основному, міжкімнатні двері. Це пов'язано з тим, що розвиток технологій дозволило вирішити проблему високої теплопровідності металевого полотна, внаслідок чого більшість вхідних груп виробляється із сталі. Тому якщо мова йде про фарбування дерев'яних дверей, зазвичай маються на увазі саме вироби, розраховані на внутрішньобудинкове розміщення.
В якості покриття для деревини можна використовувати лак або фарбу. Фарба може бути акриловій і масляній. Перший варіант простіший в нанесенні, але потребує спеціального закріплювача в підсумку. Олійні фарби виключно довговічні (саме ними покриті дерев'яні елементи у старих будинках). Однак сохнуть такі склади дуже і дуже повільно.
Перед початком робіт необхідно виконати ряд дій:
- видалити старе покриття і грунтовку, можна шпателем, шлифмашиной або за допомогою пальника;
- зашкурити поверхню вручну або за допомогою устаткування;
- зашпаклювати по грунтовці для дерева вм'ятини, тріщини та інші вади;
- відшліфувати закладені ділянки і всю поверхню в цілому;
- видалити пил і стружку, якщо вона залишилася.
Тепер поверхня готова до лакофарбового шару. В залежності від типу фарби, вам може знадобитися спеціальна грунтовка. Якщо ви зібралися лакувати міжкімнатні двері, будьте готові до того, що наносити лак доведеться у кілька шарів. Вибір грунтовок, лакофарбових матеріалів та інструментів слід робити так, щоб все відповідало одне одному. Не помилитися допоможе інструкція, надрукована на упаковці будматеріалу.
Досвідчені майстри рекомендують проводити всі роботи на полотні, знятому з петель і укладеному горизонтально. Якщо такої можливості немає, можна реставрувати двері і в вертикальному положенні, але це буде складніше. Пам'ятайте, що крім обробки дверного полотна, вас чекає обробка дверної коробки і наличників. З ними доведеться працювати, як є.
Способи пофарбувати металеві вхідні двері
Оскільки металеві двері частіше мають технічне призначення, великої проблеми з тим, щоб зняти їх з петель не виникне. Зазвичай фарбування такої конструкції ведеться на вулиці, в гаражі або майстерні. Завдання нового лакофарбового шару на метал зажадає деяких зусиль.
По-перше, необхідно буде видалити старе покриття. В принципі, при роботі з металом діє той же алгоритм, що і у випадку з дерев'яними поверхнями. Єдиною відмінністю є обов'язкове знежирення поверхні на фінальному етапі. Для цього можна використовувати спеціальні склади, а також ацетон і гас.
Звичайно, ви можете нанести новий шар поверх старого, але слід приготуватися до того, що:
- усі горбки, тріщини і шорсткості стануть на порядок більш помітна;
- адгезія буде мінімальною, пластівці фарби почнуть відпадати вже через 1 – 2 роки;
- якщо під старою фарбою були ділянки з іржею, корозійні процеси триватимуть.
Таким чином, якщо ви не готові попрацювати металевою щіткою та наждачним папером, немає сенсу перефарбовувати вхідні двері. Це не зробить її більш гарною, не захистить метал від поступового окислення.
Фарбуємо лаковану двері без зняття лаку
Важно понимать, что нанесение лака поверх краски или краски поверх лака без предварительной подготовки поверхности ни к чему хорошему не приведет. Испортите и дверь, и закупленные материалы. Изредка допускается повторное нанесение лака на уже лакированную дверь. При этом оба покрытия должны сочетаться между собой по химическому составу.
Также обратите внимание на то, что такой способ лакирования не скроет царапины, вмятины и прочие дефекты поверхности. Поэтому мастера рекомендуют так поступать только в том случае, когда нужно обновить старое покрытие.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні