Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

В яку сторону повинні відкриватися двері в будинку і квартирі

В яку сторону повинні відкриватися двері в будинку і квартирі

Установка вхідних і міжкімнатних дверей складається з безлічі нюансів, одним з яких є вибір сторони, яку передбачається відкривання полотна. Ось вже багато років люди сперечаються про цьому напрямку, відштовхуючись від різних факторів: зручності, безпеки, декоративних особливостей приміщення. Спробуємо розглянути обидві точки зору (всередину або назовні) і обговоримо їх переваги і недоліки.

 

Правила вибору сторони відкривання міжкімнатних дверей

 

Вибір сторони відкривання міжкімнатних дверей варто зробити до покупки конструкції. Від напрямку потрібно бути безпечним і зручним. Експерти в області оформлення інтер'єрів виділяють три основних моменти:

  • двері повинні відчинятися з приміщення меншого до більшого — проте є винятки для дитячої краще вибрати зворотний варіант, оскільки, якщо дитина закриється в кімнаті, так буде простіше в неї проникнути;
  • полотно повинно рухатися в бік більшої частини кімнати — це дозволить побачити відразу весь інтер'єр, коли ви заходите у приміщення;
  • поруч стоять двері не повинні зачіпати один одного — це дозволяє захистити полотна від ударів, а також знижує ризики блокування входу/виходу.

Якщо біля міжкімнатних дверей розташований вимикач, то відкрите полотно не має його закривати. Це ж актуально і для інших електротехнічних приладів, що монтуються на стіні.

 

Як повинні відкриватися вхідні двері з пожежної безпеки

 

Вхідні двері виконують ключову роль — захищають приміщення від проникнення в нього сторонніх осіб. Але в разі виникнення пожежі вони можуть стати серйозною перешкодою на шляху евакуації. Цей момент обов'язково слід враховувати при виборі боку, у яку повинна відкриватися двері. Згідно з чинними рекомендаціями кращим рішенням вважається зовнішнє напрямок (до під'їзду). У цьому випадку покинути квартиру при настанні надзвичайного стану буде легше. До того ж, під час виходу з квартири не потрібно відступати на крок, що також дуже зручно.

У внутрішнього відкривання дверей теж є свої шанувальники. Вони звертають увагу на два моменти:

  • у цьому випадку полотна сусідніх квартир не будуть перетинатися і заважати один одному;
  • здійснити злом двері рятувальникам у разі НП також буде набагато простіше.

У багатьох квартирах встановлюють подвійні вхідні двері, які відкриваються назовні, і всередину. У такого рішення є два вагомі плюси — він краще ізолює приміщення і підвищує опірність проникненню для грабіжників. При встановленні подібних конструкцій звертайте увагу на зручність їх експлуатації. У невеликих під'їздах, відкриваються назовні двері може викликати невдоволення у сусідів. У жителів приватних будинків така проблема звичайно ж відсутня.

Як бачите, вибір способу відкривання дверей — завдання непросте, він впливає не лише на зручність, але і визначає безпеку людей у приміщенні. А в деяких ситуаціях правильно підібраний варіант здатний обернутися справжнім порятунком життів. Рекомендуємо підійти до питання вибору з максимальною відповідальністю. Пам'ятайте, що представлені на ринку двері відрізняються не тільки напрямком відкриття, але і стороною. Ви можете придбати конструкцію, полотно якої рухається в ліву або праву сторону.

Міжкімнатні та вхідні двері — ключові елементи інтер'єру будинку та квартири. Вони виконують захисну, зонирующую і декоративну завдання. Купуючи і встановлюючи двері, звертайте увагу на всі нюанси. Такий підхід дозволить вам зі зручністю і безпекою користуватися ними протягом довгих років.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner