Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як зняти дверні ручки на міжкімнатних і вхідних дверях

Як зняти дверні ручки на міжкімнатних і вхідних дверях

Зняти ручку на дверях може знадобитися через поломки або при необхідності встановити нову фурнітуру. Процес цей не відрізняється особливою складністю, і для його виконання можна заощадити на запрошення майстра. Головне — заздалегідь підготувати інструменти і виявити всі кріплення. В залежності від конструкції ручки, демонтаж займає від кількох хвилин до півгодини.

 

Що потрібно знати перед тим, як зняти ручку дверей

 

Перш, ніж почати знімати ручку, слід визначитися з її видом. Саме він визначає спосіб кріплення і кроки по демонтажу. Наприклад, ручки міжкімнатних дверей бувають трьох типів:

 • стаціонарними — найпростіший варіант, який може бути одно - або двостороннім, фіксація відбувається за допомогою саморізів або гвинтів;
 • натискними — мають Г-подібний профіль, кріпляться з обох сторін;
 • поворотними/обертовими — володіють формою кнопки або кулі.

Більшість представлених на ринку дверних ручок має дуже схожу конструкцію. Вони складаються з замку, штифта, рукоятки, декоративної накладки і відповідної частини. Знання цих елементів дозволить вам провести демонтаж механізму без пошкодження деталей.

 

Інструкція по зніманню міжкімнатних дверної ручки

 

Натискні ручки міжкімнатних дверей демонтуються за допомогою звичайної викрутки. У деяких випадках може знадобитися шестигранний ключ. Радимо заздалегідь вивчити виріб, щоб правильно підібрати інструмент. Сам процес знімання включає в себе наступні кроки:

 • у бічній або нижній частині знаходять поглиблення з потайним гвинтом і відкручують його — це допомагає прибрати натискний елемент;
 • демонтують декоративну накладку, щоб отримати доступ до основного кріплення ручки;
 • відкручують кріпильні вироби, тягнуть на себе конструкцію і знімають фурнітуру з осьовою частиною.

Демонтаж круглих виробів може зажадати використання спеціального ключа. Як правило, він йде в комплекті з фурнітурою і призначається для віджиму пружини. Якщо у вас не виявилося під рукою, радимо використовувати довгий цвях. Змістіть з його допомогою штифт після зняття декоративної накладки. Це дозволить від'єднати ручку. Інші дії схожі на вищевикладені. Всі процеси монтажу та демонтажу слід робити дуже акуратно, щоб не деформувати окремі деталі. У деяких випадках знімати дверну ручку не обов'язково для усунення поломки. Іноді досить підтягти кріплення і змастити рухомі елементи.

 

Як розібрати і зняти дверну ручку вхідних металевих дверей

 

Конструкція ручки вхідних металевих дверей рідко має суттєві відмінності від міжкімнатних фурнітури. Найчастіше використовуються такі ж натискні і поворотні механізми, що складаються з:

 • двох рукояток;
 • наскрізного циліндрового елемента;
 • засувки;
 • накладок;
 • кріплень.

Для разборки вам понадобится отвертка (плоская и крестовая) и гаечный ключ. Начинается процесс со снятия фурнитуры с двери. Сперва отсоединятся рукоять, затем накладная часть, и в конце демонтируются оставшиеся элементы. Шаги могут отличаться, в зависимости от типа конструкции. Мы это уже обсуждали в ситуации с межкомнатными дверями. Здесь принцип такой же. Обратите внимание, что речь идет об отдельной ручке. Если она идет единым механизмом с замком, то демонтаж и разборка будут более сложными.

Працюючи з дверними ручками, запам'ятовуйте черговість дій, щоб не допустити помилок і не пропустити важливий крок. Якщо ваше знання конструкції механізму залишає бажати кращого, ми радимо довірити демонтаж компетентним фахівцям. Вони не тільки зекономлять ваш час, але і збережуть механізми не пошкодженими.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner