Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що таке личинка замку, і як її змінити самостійно

Що таке личинка замку, і як її змінити самостійно

Личинка замку — це ключова частина циліндрового механізму, яка задвигает і відсуває засув. Вона розташовується всередині корпусу і має витягнуту форму, що й забезпечило таку назву. Ще її називають циліндровим механізмом секретності, скорочено ЦМС. Головне достоїнство такого пристрою полягає в можливості заміни личинки, якщо замок вийшов з ладу. При цьому, змінюється і ключ. Сьогодні циліндричні замки встановлюються в самих різних дверях і на різних об'єктах. Саме тому питання заміни личинки так актуальний і важливий.

Заміна личинки замка з вертушкою

 

Одним з найпростіших варіантів циліндричного замка є «ключ-вертушка» — у нього з одного боку знаходиться свердловина, а з іншого розташована спеціальна ручка для замикання і відмикання. Замінити личинку в такому пристрої досить просто. Алгоритм дій наступний:

 • викрутити кріпильні гвинти і від'єднати ЦМС;
 • за допомогою ключа витягнути личинку з «гнізда»;
 • встановити новий циліндровий механізм секретності;
 • зафіксувати деталь і перевірити працездатність.

Замки з вертушкою характеризуються високою надійністю і зручністю користування. Тому їх часто встановлюють в житлових квартирах, будинках, офісних приміщеннях. Ключ для відкриття і закриття дверей потрібен тільки із зовнішнього боку, а зсередини можна впоратися за допомогою вертушки. Слідуючи вказаному вище алгоритмом, ви зможете легко полагодити такий замок, встановивши нову личинку.

 

Як поміняти личинку замка в металеві двері

 

Металеві двері відрізняються особливою надійністю і довговічністю. Але виконувати свої функції на 100% вони можуть лише за наявності надійного замку, найчастіше саме він і є слабким місцем конструкції. Замінити личинку може знадобитися не тільки в ситуації, коли механізм вийшов з ладу. Є ще кілька випадків, при яких бажано придбати новий ЦМС:

 • установка двері без замка;
 • втрата ключів;
 • злом;
 • передача житла іншим власникам.

Заміна личинки дозволить вам бути впевненими, що двері залишиться неприступною, а загублені або вкрадені ключі не зможуть допомогти зловмиснику її відкрити. Слід поміняти, що встановити новий ЦМС можна не у всі замки, це характерно тільки для циліндрових пристроїв. Це можна визначити по ключу — в нашому випадку він має плоску форму з щербинами.

Розібравшись з можливістю заміни личинки, переходимо до самої процедури. Вона не відрізняється особливою оригінальністю і включає в себе такі кроки:

 • зніміть броненакладку із зворотного боку дверей;
 • відкрийте з допомогою ключа замок;
 • відкріпивши металеву пластину з торця полотна;
 • закрийте замок, щоб звільнити ригелі;
 • відкрутіть гвинт, розташований по центру пристрою;
 • дістаньте личинку, встановіть нову і повторіть дії у зворотному порядку.

Всі ЦМС для циліндрових замків виготовляються за єдиним стандартом, тому підібрати новий не складе праці. І для ремонту не потрібно замінювати всі елементи пристрою, досить обійтися особистої. Впоратися з роботою можна без залучення дорогих фахівців і звернення в компанію-виробника дверної конструкції. З інструментів вам знадобиться тільки викрутка відповідного розміру.

 

Як витягнути личинку з замку закритій двері

 

Найчастіше проводять заміну личинки при відкритій двері, але бувають ситуації, коли немає можливості відімкнути замок, а витягнути циліндровий механізм секретності необхідно терміново. Наприклад, якщо втрачено всі ключі або при поломці замикаючого пристрою. Робота ускладнюється тим, що посередині личинки є штифт, який утримує ригель і не дає майстрові вийняти ЦМС. Що робити в цьому випадку? Існує кілька сценаріїв:

 • вибити замок;
 • виламати;
 • висвердлити серцевину;
 • використовувати відмичку;
 • викликати спеціаліста екстреної служби.

Самим небажаним варіантом є перший. Так ви не витягнете личинку в цілості й схоронності, але зате зможете отримати доступ до приміщення. Цей спосіб вважається крайнім заходом. Щоб вибити замок, вам знадобиться зубило і молоток. Наносьте удари точно по личинці. В ході роботи можливе невелике пошкодження самого полотна.

Виламування трохи нагадує попередній спосіб, але відрізняється трохи більшою ретельністю. Його суть полягає в тому, що ви з допомогою розвідного ключа проворачиваете личинку і зриваєте всі кріпильні елементи.

Більш гуманним рішенням проблеми замкненого замка є висвердлювання серцевини. Для цього вам знадобиться двері і міцне свердло. Пошкоджується тільки личинка, сам замок залишається у робочому стані. Свердлити потрібно до середини ЦМС, де знаходяться кріплення.

Найбезпечніший варіант — скористатися відмичкою або бампинговым ключем. Для цього потрібно розуміти, що собою являє конструкція циліндрового замку, а також мати специфічні навички. Спосіб не найлегший, але зате всі деталі пристрою залишаються цілими і неушкодженими.

Всі зазначені вище методи передбачають дії з боку господаря замку або його близьких, які вирішили допомогти відкрити двері і провести заміну личинки. В Україні є організації, готові за помірну плату виконати дану роботу з допомогою спеціального обладнання. Це дозволить вам відкрити замок в найкоротші терміни і без яких-небудь пошкоджень. Рекомендуємо мати при собі контакти подібних фірм, оскільки, якщо така ситуація станеться, часу на пошуки потрібних телефонів може і не бути.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner