Кошик
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
вул. Депутатська 3, Київ, Україна
Фабрика дверей «Cortez»

Що робити якщо заклинило замок у дверях

Що робити якщо заклинило замок у дверях

Досить неприємно опинитися в ситуації, коли заклинив замок. І це може трапитися в будь-який момент. Але не варто панікувати. У ряді випадків можна спробувати вирішити проблему самостійно, особливо якщо мова йде про міжкімнатних дверях.

З металевими вхідними дверима справи йдуть важче. Краще знати особливості конструкції замку, щоб у разі появи нетипових характеристик, вчасно виконати обслуговування, і не допустити виникнення такої проблеми.

Дверні замки з ручкою мають досить простою і зрозумілою конструкцією, тому в більшості випадків не виникає великих проблем в експлуатації. Багато дефекти механізму легко усуваються, що дозволяє продовжити користуватися ним. Буває й так, що доводиться міняти часто конструкції, але це нескладно виконати, враховуючи сучасний асортимент продукції.

 

Пристрій дверного замка з ручкою

 

Видів дверних замків дуже багато, і в кожній моделі можуть бути свої нюанси. Зараз ми розглянемо стандартного типу моделі, які найбільш поширені серед широкої аудиторії користувачів. Конструкції даного типу, як правило, застосовують для в будинках і комерційних об'єктах.

Розуміння основних принципів конструкції дозволяє швидше визначити, чому заклинив замок. Отже, основні частини традиційних моделей:

 • циліндр — місце, куди безпосередньо вставляється ключ. Якщо даний елемент заблокований, суміжні пружинні штифти також не можуть провести рух. Якщо користуватися «рідним» ключем, пази збігаються, засувка приводиться в рух, двері відмикається;
 • засувка, болт — елемент, за допомогою якого фіксується засув всередині. Пружинного типу болти забезпечують закривання дверей в автоматичному режимі. Ригелі ж приводяться в рух лише за допомогою провертання ключа. Цей тип засувки вважається більш надійним і безпечним;
 • ударна пластина і коробка — частини, що забезпечують надійне утримання замку в закритому положенні.

Основними видами механізмів є врізні, накладні і навісні конструкції. Останні з них найчастіше застосовуються для комплектації парканів і хвірток. Найнадійнішими є врізні конструкції. При їх експлуатації досить рідко виникають ситуації, коли заклинив замок. Накладні моделі з ручками — оптимальний варіант для міжкімнатних дверей.

 

Чому заклинив замок

 

Навіть самий якісний замок не застрахований від поломок. Так, з фірмовими виробами це трапляється набагато рідше. Але потрібно знати основні причини, а також подальший хід дій, якщо заклинив замок. Це відбувається в таких ситуаціях:

 • присутність в замковій щілині сторонніх предметів. Так нерідко трапляється, якщо були спроби несанкціонованого проникнення. А якщо це сталося з міжкімнатними дверима, то в більшості випадків в цьому брали участь діти;
 • брак догляду. Замкові механізми час від часу вимагають мастила. Спеціальні засоби допоможуть не тільки мінімізувати дію сили тертя, але також позбавлять пилу та інших забруднень;
 • застосування неякісних дублікатів. Ряд випадків, коли заклинив замок, був пов'язаний із застосуванням ключів, копії яких виконані неакуратно або неточно;
 • використання ключів з ушкодженнями, що по впливу аналогічно, застосування поганих дублікатів;
 • замерзання рідини всередині, що характерно для вхідних вуличних дверей;
 • спочатку неправильний монтаж, який також може бути пов'язаний з порушенням симетрії при установці дверного полотна;
 • природний знос комплектуючих.

Як показує практика, подібна проблема на рівному місці не виникає. Можуть з'явитися деякі дефекти в експлуатації, на які користувач не звертає увагу. Найчастіше це необхідність прикладати більше рухів для відмикання, поява скреготу.

картинка

 

Як відкрити замок у дверях

 

Якщо заклинив замок міжкімнатних дверей, то можна обійтися підручними матеріалами. У кожному будинку можна відшукати невеликий шматок дроту або шпильку. Успішність заходу залежить від складності конструкції дверей, а також самого замку. Ось як можна вступити в наступних випадках:

 • в циліндровому замку спочатку потрібно виконати очищення, бо як всередину нерідко потрапляє обдерта фарба та інші забруднення. Потрібно спробувати змастити механізм, застосовуючи засіб WD-40 або спеціальне масло. Якщо застряг ключ, то вийняти його можна за допомогою плоскогубців. Але якщо це не допомагає, то доведеться демонтувати циліндр повністю;
 • з сувальдним замком розібратися любителям дуже складно. Єдине, що можна зробити, це спробувати сточити поздовжні виступи і віджати замкову щілину. Але і ці маніпуляції без певних навичок неможливо виконати;
 • пластикові двері досить часто комплектуються слабкою фурнітурою. Якщо заклинила двері, то потрібно спробувати поставити ручку в положення для відкривання і притиснути полотно сильніше. Після цього звернути ручку в інші положення і спробувати виконати маніпуляцію знову.

Якщо мова йде про вхідних дверей, то самостійно розкрити її досить проблематично. У багатьох випадках краще звернутися до професійних майстрам, тому як можуть знадобитися такі інструменти, як плоскогубці, викрутка, дриль, болгарка. Крім того, якщо заклинив замок в броньованих дверях, то бажано вирішити проблему з найменшими втратами.

Компанія Cortez виробляє міжкімнатні та вхідні двері, використовуючи для комплектації надійні замки. Механізми прослужать багато років, не маючи потребу в особливому догляді. Для замовлення звертайтесь дверних полотен за індивідуальними параметрами, а також для покупки моделей стандартного типу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner