Навіщо потрібний ущільнювач дверей вхідних та міжкімнатних
При купівлі металевих чи дерев'яних дверей рідко звертають увагу на характеристики ущільнювальної гумки. Здається, що елемент менш важливий, і не позначається на експлуатаційних характеристиках конструкцій. Але це зовсім не так.
Важливою властивістю дверей є забезпечення теплоізоляції, захист від шуму. Саме по собі дерев'яне або металеве полотно може впоратися з цими завданнями лише частково, тоді як в наявні проміжки будуть проникати шум, протяги, неприємні запахи. От саме для цього і потрібен дверний ущільнювач, який допоможе зробити атмосферу всередині приміщення спокійної і комфортної.
Навіщо потрібний ущільнювач дверей вхідних та міжкімнатних
Основним призначенням дверного ущільнювача є забезпечення герметичності. Самоклеючий елемент мінімізує кількість шуму, що проникає із суміжних приміщень або з вулиці. Ущільнювальна гумка також підвищує теплоізоляційні якості дерев'яних, металевих полотен.
В залежності від виду дверей, використовуються різні варіанти дверного ущільнювача. Для цього більш кращі матеріали, які допомагають захистити від проникнення неприємних запахів, пилу, бруду. Вироби запобігають виникненню протягів.
Ущільнювальна гумка відмінно справляється ще з одним завданням. Елемент ефективно пригнічує удари та вібраційне навантаження в процесі закривання. Це особливо актуально щодо міжкімнатних дверей, які часто будять або заважають спати. З дверним ущільнювачем це питання також буде вирішено і з вхідними конструкціями теж.
Які бувають ущільнювачі для дверей
Спеціально для вхідних дверей ущільнювальну гумку виробляють з порожнього і щільного матеріалу. Це дозволяє добитися хорошого прилягання дерев'яних та металевих дверей. Іншими відмітними властивостями можна назвати:
- пористість, за рахунок чого збільшуються теплоізоляційні якості;
- високу зносостійкість;
- самоклеючий принцип установки.
Дверні ущільнювачі гумові також ефективно блокують неприємні запахи. Менш високі вимоги пред'являються до матеріалу, який використовується для виготовлення ущільнювальної гумки для міжкімнатних дверей. Конструкції даного типу не повинні володіти високим теплоізоляційними якостями. Найчастіше ущільнювальна гумка проводиться з силікону. М'яка гума також застосовується для виробництва дверного ущільнювача.
Якщо для дерев'яних, металевих дверей використовуються досить схожі матеріали, то для пластикових дверних полотен потрібні ущільнювальні гумки іншого типу. Їх конструкція дає можливість для установки в паз, що забезпечує максимальний рівень ізольованості. Дверний ущільнювач даного зразка не підходить для конструкцій з інших матеріалів.
Ущільнювач двері: як підібрати
Вибір дверного ущільнювача можна здійснювати на основі матеріалів, з якого він виготовлений. Як видно з інформації вище, для виготовлення ущільнювальної гумки найчастіше застосовують такі види сировини:
- гума — універсальний варіант, але найчастіше застосовують для обробки металевих вхідних дверей. Головною перевагою сировини є стійкість до різних несприятливих умов експлуатації, збереження вихідних властивостей протягом багатьох років;
- силікон — володіє відмінними характеристиками міцності якостями, але поступається по міцності гумі. Це оптимальний вибір для дерев'яних міжкімнатних дверей;
- поролон — найдешевший матеріал, з=за чого дверні ущільнювачі даного зразка доводиться міняти дуже часто. Поролонові елементи погано переносять температурні перепади, вплив УФ, тому від їх застосування слід утримуватися, незважаючи на дуже привабливу вартість;
- щіткова стрічка — основне рішення для дверей-купе. Дверні ущільнювачі даного зразка не мають ізоляційними властивостями, але при цьому ефективно запобігають потраплянню пилу та інших забруднень.
Гумові і силіконові елементи найчастіше виробляються на самоклеючій основі, тому з їх встановленням не виникає проблем.
картинка
Як встановити гумовий ущільнювач для дверей в паз
Докладно поговорити про види ущільнювачів, їх властивості і особливості необхідно було для того, щоб розглянути ще одну їх особливість. І зараз ми подивимося, як дверні ущільнювачі встановлюються в паз. Це альтернатива самоклеючі ущільнювальним резинкам, з монтажем яких і так все зрозуміло, виходячи тільки з назви.
Отже, монтаж ущільнювача в паз відбувається в такій послідовності:
- потрібно знайти спеціальний виступ з йоржиком, який є на тильній стороні всіх видів гумки;
- виявлений край просто пресується в паз;
- найвідповідальніший етап — підрізка стрічки за розміром.
У процесі роботи важливо не розтягувати ущільнювач, а краще, навпаки, стискати його. Обрізання стрічки бажано зробити після остаточної установки. Окремо варто сказати про вхідних металевих дверях. Щоб домогтися максимальної герметичності, то ущільнювальну стрічку краще всього встановлювати не тільки на дверне полотно, але і на коробку. В такому випадку можна мінімізувати теплові втрати.
Компанія Cortez спеціалізується на виробництві дерев'яних і металевих дверей, використовуючи для комплектації конструкції якісні ущільнювачі. За рахунок цього дверні полотна володіють відмінними теплоізоляційними властивостями, чим і обумовлена популярність продукції серед широкої аудиторії покупців. Постійно в каталозі безліч моделей різних цінових категорій. Їх можна придбати з наявності або замовити індивідуальне виготовлення.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні