Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Установка і регулювання доводчика на двері

Установка і регулювання доводчика на двері

Автоматизація процесів торкнулася навіть такого нехитрого дії, як відкриття і закриття дверей. Доводчиком називають спеціальне пристосування, яке забезпечує плавність руху полотна і його фіксацію у потрібному положенні. Установка даних елементів не викликає особливих труднощів навіть у недосвідчених майстрів, в тому числі і завдяки тому, що пристрої комплектуються схемами та інструкціями. Однак професійний монтаж доводчика включає в себе також його підбір і регулювання. Про все це ви дізнаєтеся з нашої сьогоднішньої статті.

 

Доводчики дверей: види і конструкція

 

Почнемо з того, що на українському ринку представлено безліч дверних доводчиків, що відрізняються ціною, маркою виробника, конструкцію і способами установки. Експерти виділяють три основних різновиди даних пристосувань для плавного зачинення дверей:

 

● стандартні пристрої з верхньою установкою — найбільш популярні та універсальні рішення, які можуть кріпитися на полотно, а важіль на коробку, або навпаки. Спосіб залежить лише від напрямку руху двері;

● підлогові доводчики — призначені для дверей, які не мають коробки, оскільки самі ж є петлею, що забезпечує відкриття і закриття. Одна частина пристрою монтується в спеціальне поглиблення в підлозі, інша — в нижню частину полотна, і вони повинні збігатися по вертикалі, інакше пристосування швидко зламається;

● вбудовані елементи прихованого монтажу — можуть мати вигляд дверних петель (і встановлюються точно так само) або просто врізатися в полотно зверху.

 

 

Самим простим і очевидним вибором більшості ситуацій є стандартний доводчик з верхньою установкою. Саме його активно використовують в комерційних та офісних приміщеннях, житлових і адміністративних кімнатах. Рекомендуємо придбати подібний пристрій, якщо хочете модернізувати двері, підвищивши зручність її закривання, що позитивно позначиться на терміні служби і загальної надійності конструкції.

 

Основні рекомендації, які допоможуть при вибору доводчика вхідних дверей:

 

● обов'язково враховуйте вага та розміри полотна;

● віддавайте перевагу продукції відомих марок;

● звертайте увагу на наявність інструкції до пристрою.

 

У великих офлайн - та інтернет-магазинах, як правило, працюють досвідчені фахівці, які проконсультують щодо особливостей кожного реалізованого доводчика і порекомендують кілька моделей пристроїв, відповідних конкретно вашої двері. Вони ж розкажуть і нюанси установки пристосування, особливості його експлуатації і підстроювання.

 

 

Як правильно встановити доводчик двері

 

Встановлення дверного доводчика здійснюється за допомогою кріпильних елементів (саморезов) і викрутки або шуруповерта. Ми рекомендуємо другий інструмент як більш функціональний, продуктивний і зручний. Сам процес монтажу складається з наступних етапів:

 

● вивчення комплекту поставок — в ньому повинен бути сам доводчик, важіль, кріплення, шаблон і схема установки;

● підготовки робочого місця — поставляється з доводчиком шаблон кріпиться скотчем на зачинені двері, і через нього свердлити отвори;

● приєднання важеля до коробки — кріпимо елементи і переконуємося, що регулювальні гвинти дивляться в бік навісів;

● перевірки точності положення деталей — дірочки на двері повинні збігатися з отворами на корпусі доводчика, а важіль бути строго перпендикулярним коробці в закритому стані;

● остаточного підтягування кріпильних елементів і перевірки працездатності системи — не турбуйтеся, якщо результат вас не задовольнить спершу, ця проблема вирішується регулюванням пристрою.

 

У деяких моделях дверних доводчиків виробник не готують спеціальний шаблон, зате в комплекті обов'язково буде паспорт з кресленням. Керуйтеся цією інформацією і чітко дотримуйтесь зазначені розміри — це забезпечить точність що проробляються отворів і коректність установки системи. Як бачите, сам монтаж досить простий і не вимагає особливих знань і підготовки. Встановивши один доводчик, наступного разу ви зможете робити це більш впевнено і швидко.

 

Регулювання доводчика двері

 

Монтаж доводчика — це половина справи, тепер потрібно його правильно відрегулювати, якщо ви хочете, щоб двері закривалися максимально плавно і без гучних ударів. В процесі установки ви не могли не помітити два спеціальних гвинта на корпусі пристрою. Саме вони і відповідають за її функціонування. Перший контролює швидкість руху двері, другий відповідає за щільність прилягання полотна до коробки. Якщо вас дратують гучні хлопки при закритті, то саме останній гвинт варто трохи підкрутити. Обертання виконуйте повільно, на невеликий градус. Жодних декількох обертів тут не потрібно. Злегка підкрутили гвинт, перевірили результат, якщо він не влаштував — зробили ще одне коротке рух викруткою в потрібному напрямку.

 

 

У деяких сучасних моделях доводчиків можна виявити до чотирьох регулювальних гвинтів. Це говорить про наявність додаткових функцій механізму. Наприклад, третій гвинт буде відповідати за гальмування відкривання — не давати можливості різким ривком відкривати двері, а четвертий регулювати кут, при якому полотно не буде самостійно закриватися. Їх настройка проводиться точно так само, як і двох основних елементів: обертання за годинниковою стрілкою збільшує/посилює задається параметр, проти годинникової — зменшує. З плином часу механізми розхитуються і потребують підстроюванні, тому регулювання найкраще освоїти власнику приміщення, щоб не залучати фахівців для вирішення дріб'язкової завдання.

Як бачите, установка і регулювання доводчиків двері — це досить прості види робіт, з якими можна впоратися самостійно, заощаджуючи час і гроші. Головне — використовувати продукцію відомих і шанованих виробників. Фірмові пристрої відрізняються підвищеною надійністю, легкістю монтажу і налаштування. В їх комплектації ви точно знайдете всі необхідні комплектуючі, шаблони, інструкції.

Дверний доводчик — це недороге, але дуже корисне пристосування, яке все частіше використовують на різних об'єктах з великим вхідним потоком: від магазинів і офісних будівель до під'їздів житлових будинків. Поліпшення функціональності вхідних дверей дозволяє не тільки підвищити зручність її експлуатації, але і продовжити термін служби. Прочитавши наш матеріал, ви дізналися, як правильно встановити і налаштувати доводчик. Сподіваємося, ця інформація стане вам у пригоді.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner