Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як встановити міжкімнатні двері

Як встановити міжкімнатні двері

Установка дверей, міжкімнатних та вхідних, складається з декількох етапів. Монтаж дверей можливий самостійно або фахівцями, які проведуть роботи в мінімальні терміни. Установка дверей відбувається досить швидко і займає буквально пару годин. Дверна коробка, завіси, полотно, доводчик — обов'язкові елементи для правильного монтажу міжкімнатних дверей. Серед багатьох варіантів виробів найбільш часто використовується шпонована продукція.

 

Які міжкімнатні двері вибрати для установки

 

Ринок будівельних матеріалів наповнений безліччю пропозицій щодо встановлення міжкімнатних дверей. Сам виріб може бути виконано з різноманітних матеріалів. Від цього залежить зовнішній вигляд самих дверей, а також загальне враження від інтер'єру. Дверний блок може бути зроблений з таких матеріалів:

  • ДВП;

  • шпонованого МДФ;

  • натуральної деревини.

Дверне полотно з ДВП належить до бюджетного варіанту. Воно проводиться з деревини, яка потім обшивається листами ДВП. Мала вага явний плюс двері при монтажі в домашніх умовах. До негативних характеристик цього виду виробів відносять малий термін служби. Тому їх встановлюють в приміщеннях з низьким рівнем вологості. Найкращим чином вони підходять для спалень, дитячих кімнат, кабінетів та офісів.

Двері з шпонованого МДФ визнані споживачами оптимальним співвідношенням ціни і якості. До позитивних характеристик таких полотен відносять:

  • міцність;

  • стійкість до негативного впливу вологи;

  • хорошу звукоізоляцію.

При виборі такої двері для заміни варто враховувати, що її ціна буде вище попереднього типу в кілька разів.

Двері з натуральної деревини виглядають вражаюче. Для їх виробництва може застосовуватися практично будь-який вид сировини. Однак варто врахувати, що використання цінних порід дерева істотно підвищує вартість виробу. Їх встановлюють в кімнатах з шикарним авторським ремонтом, щоб підкреслити вишуканий смак власника.

Зустрічаються також моделі дверей зі скла, металопластику, сталі та інших матеріалів, однак вони не мають настільки широкою популярністю серед мас.

 

Дверна коробка — обов'язковий атрибут установки дверей

 

Хороша міжкімнатні двері встановлюється надійний короб. Від якості дверної коробки безпосередньо залежить термін експлуатації дверей і загальне оформлення кімнати.

Так само як і полотно, дверна коробка може бути зібрана з різних матеріалів. Найбільш часто в продажу зустрічається з:

  • ДВП — має привабливий зовнішній вигляд, однак не відрізняється особливою міцністю;

  • необробленої деревини — реалізуються за доступною вартості, однак має більшу міцність, ніж перший вид;

  • ламінованого дерева — оброблений і оброблений папером, має привабливий зовнішній вигляд

Дверна коробка може бути зібрана без порогу або з ним. Це залежить від загального дизайну інтер'єру.

Крім дверного блоку, для установки міжкімнатних дверей власними руками знадобляться петлі, доводчики та інша фурнітура.

 

Монтаж дверей своїми руками

 

Установка дверей своїми руками — заняття, яке вимагає уваги і чіткого слідування інструкції. При підготовці до проведення робіт потрібно придбати:

  • дверну коробку;

  • полотно;

  • петлі;

  • доводчик;

  • ручки з замком.

Крім цього знадобляться інструменти:

  • пила;

  • ручна дриль зі свердлами на 3 і 4 мм;

  • шуруповерт;

  • будівельний рівень;

  • шурупи, дюбеля;

  • будівельна піна.

Для нанесення розмітки бажано підготувати рулетку і олівець.

Далі необхідно ознайомитися зі схемою монтажу дверного блоку. Стандартно полотно встановлюється в дверну коробку і монтується за допомогою петель з доводчиком. Короб ж кріпиться до стіни шурупами, а простір, що залишився задувається піною.

Як тільки все готове, можна приступати до установки міжкімнатних дверей.

Першим етапом в монтажі буде збірка дверного короба. Для цього з'єднують між собою всі деталі і підганяють за розмірами до діючого отвору. Заводські елементи зазвичай мають запас довжини мінімум 5 див. Слід уважно відміряти потрібну довжину. Зазначимо, що при замовленні дверного блоку петлі і доводчик вже встановлені на коробі для спрощення монтажу власними руками.

Всі роботи по збірці відбуваються на підлозі для зручного розташування деталей. Петлі і доводчик кріплення полотна повинні бути підняті вгору для зручного навішування щільна.

На цьому етапі варто зробити вибір зі стороною відкриття дверей. Це залежить від власних звичок, плану приміщення і розташування інших прорізів. Існують загальні рекомендації, яких слід дотримуватися в цілях безпеки:

  • з ванної кімнати зручніше відкривати двері назовні;

  • із залу, спальні, дитячої в коридор всередину.

Верхня і бічні планки скріплюють саморізами, при цьому важливо стежити, щоб збігалися всі лінії і вирізи. Щоб уникнути пошкодження шпонованого МДФ, фахівці рекомендують попередньо просвердлити отвори. Для шурупів 3,5 мм застосовують свердло 3 мм. Для надійного кріплення досить використовувати по 2 мм з кожного боку.

Враховуючи заводський запас довжини, необхідно виміряти дверний отвір, і підігнати виріб до потрібного розміру. Виміри необхідно провести кілька разів, щоб зменшити ризик помилки. В іншому випадку необхідно буде повторно купувати матеріали.

Заміри отвору з запасом 1-2 см з усіх сторін переносяться на лутку, зайвий ділянку відпилюють.

Після всіх маніпуляцій виходить П-подібний дверний короб.

Після цього приступають до наступного етапу — встановлення короби в отвір. Для цього отриману конструкцію ставлять у проріз і вирівнюють за допомогою будівельного рівня. Для додаткової перевірки полотно навішують на петлі і пробують закрити.

Встановлений короб монтують за допомогою саморізів. З кожної сторони використовують 7-8 кріплень на відстані до 30 см між собою. В стіні роблять отвори за допомогою бура відповідного розміру. Потім туди встановлюють дюбеля, після цього прикручують кірок до стіни.

Після того, слід ще раз перевірити рівень положення конструкції, так як в процесі маніпуляцій він міг перекоситися.

Наступним етапом буде встановлення шпонірованого полотна. Це краще робити вдвох, так як двері досить важка. Після установки і кріплення дверей слід спробувати її закрити і відкрити, щоб не було перекосів і затирань. Зазори в закритому стані повинні складати 3 мм. Після цього можна встановлювати ручки і замки. Отвори під них зазвичай вже готові.

Передостанній етап установки дверей своїми руками — заповнення швів. Для цього необхідна монтажна піна. Шви наповнюються на третину, так як піна збільшує свої розміри. Протягом доби матеріал твердне.

Завершальний етап — оздоблення прорізів. Її виконують за допомогою лиштв. В залежності від матеріалу стіни кріплення відбувається за допомогою меблевих цвяхів, саморізів або спеціальних клеїв.

Установка шпонованих міжкімнатних дверей своїми руками не дуже складна процедура. Однак якщо є сумніви в успіху операції, краще звернутися до професіоналів для монтажу дверей.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner