Кошик
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
вул. Депутатська 3, Київ, Україна
Фабрика дверей «Cortez»

Чому вхідні двері відкриваються всередину?

Чому вхідні двері відкриваються всередину?

Вхідні двері повинні служити надійними воротами будь-якого приміщення. Це той предмет, економити на якому точно не можна, тому його ціна за визначенням не може бути занадто низькою. Київ, Одеса та інші міста просто рясніють будівельними магазинами, де можна придбати цей предмет. Часто ми не замислюємося про критерії вибору, покладаючись на власний смак, і звертаємо увагу лише про естетичну сторону покупки. Багато хто, наприклад, не замислюються, в яку сторону повинні відкриватися вхідні двері — всередину або назовні. Спробуємо розглянути це питання більш детально.

 

Чому вхідні двері відкриваються всередину

Вхідні двері відкриваються всередину в цілях безпеки знаходяться всередині людей, щоб дати можливість екстреним службам потрапити всередину, а також в приватних будинках, щоб уникнути повного блокування в умовах заметіль і снігопад. Все інше залишається на рівні домислів і міфів.

Раніше вважалося, що вхідні двері повинні відкриватися виключно всередину. На це було кілька причин. З естетичної точки зору, що відкривається всередину двері символізував гостинність. Це асоціювалося з певним жестом, запрошує зайти в гості. Якщо двері відкривалися саме так, люди знали, що в цьому будинку завжди раді гостям.

З практичної сторони в приватних будинках і одноповерхових будівлях, особливо в місцевості з холодним кліматом, двері робили відкривається всередину. Це допомагало вибратися з будинку під час сильного снігопаду, так як навіть незначне наметание снігу на поріг могло повністю заблокувати відкриваються назовні вхідні двері.

 

 

А от у радянські часи, особливо в період правління Сталіна, причина такого планування було досить жорстокою. Двері робили такими, щоб співробітникам НКВС було простіше здійснювати нічні арешти. В ті часи для виробництва дверей не використовувався метал, а МДФ і в помині не було. Дверне полотно в кращому випадку було з дерева, а часто — і зовсім з матеріалу, трохи товщі картону. Каральні органи завжди навідувалися вночі, без попередження, — так простіше застати людину зненацька. Якщо після першого дзвінка ніхто не відкривав, віддавався наказ вибивати вхідні двері. Хлипенькая конструкція, що відкривається всередину, піддавалася дуже легко. Це історичний факт, хоча й сумною, але все ж нашої історії.

 

Причини, чому вхідні двері відкриваються всередину

Але і сьогодні можна зустріти вхідні двері, які відкриваються всередину. Найчастіше їх встановлювали в так званих хрущовках. Справа в тому, що місце на майданчику в таких будинках настільки обмежена, що відкриваючи двері назовні, можна повністю заблокувати вихід сусідам.

 

 

Кстати в правилах противопожарной безопасности есть поправка, о которой мало кто знает. В ней говорится о том, что если в помещении не собирается более 5-ти человек одновременно на постоянной основе, тогда двери должны открываться внутрь, чтобы в экстренной ситуации представителям экстренных служб (в данном случае сотрудникам МЧС), было проще проникнуть в помещение.

Есть еще один аспект, почему входные двери лучше открывать внутрь. На сей раз причиной является вездесущий фен-шуй. Именно по его законам двери должны открываться внутрь к длинной стене. Такое расположение сулит прибыль и достаток в доме, а также здоровье его обитателям.

 

 

Входная дверь будет открывать внутрь еще и тогда, когда она является частью сдвоенных дверей. Такая конструкция всегда будет иметь одно полотно, которое открывается наружу, а другое — внутрь.

 

Как должны открываться входные двери на самом деле

Як бачите, є кілька пояснень того, чому вхідні двері повинні відкриватися всередину. Для кого-то вони здадуться переконливими, і він вирішить купити вхідні двері саме такої конструкції. Причин же прийняти інше, протилежне рішення також немало, і серед них є теж досить аргументовані. Принаймні, вибити такі вхідні двері — досить непросте завдання.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner