Властивості натискних ручок для дверей

У створенні цілісного і стильного інтер'єру не буває дрібниць. Має значення все, від таких серйозних основоположних речей, як вікна і підлогові покриття, до деталей, подібних ручок міжкімнатних дверей. Дійсно, всі ми користуємося цим виробом щодня, по багато разів, і майже не звертаємо на це уваги. Однак зовнішній вигляд і комфорт в експлуатації сильно впливають на загальне сприйняття інтер'єру, навіть якщо ми не віддаємо собі в цьому звіт. У даному матеріалі ми поговоримо про найпопулярнішої моделі — натискної ручки на розетці. Цей варіант затребуваний в будинку і в офісі, і ми розповімо чому.
Моделі на планці і на розетці
Ручки для міжкімнатних дверей бувають трьох типів: стаціонарні, поворотні і натискні. Найбільшим попитом користуються саме останні, так як стаціонарна модель малофункціональна, а поворотна досить крихка і часто ламається. Натискні ж ручки:
-
прості по своїй конструкції (язичок замку фіксує двері в закритому стані, а при натисканні на ручку ховається в замок, і дозволяє відкрити двері без зусиль);
-
зручні (якщо руки зайняті, можна натиснути і ліктем);
-
міцні та надійні.
Існує два варіанти натискних ручок: на планці і на розетці. У першому випадку мова йде про цілісної конструкції з ручки, замикаючого механізму і серйозного замку. Все це не просто в установці, надійно в експлуатації, однак якщо поломка все ж трапитися, замінити елемент, що вийшов з ладу, буде складно.
У другому випадку мова йде тільки про ручці і фалевом замикаючому пристрої. Така модель може встановлюватися окремо або в комплексі з замками, засувами, за бажанням.
Матеріали виготовлення натискних ручок
Найчастіше натискна ручка на розетці виготовлена з металу. Сплави можуть бути самими різними, від найдешевших, широко представлених на вуличних ринках, до ексклюзивних, інкрустованих каменем, кольоровими та коштовними металами.
Якщо мова йде про міжкімнатних дверей в звичайній квартирі, знайти підходящу модель не складе праці. Однак захоплюватися економією не варто. Занадто дешевий товар може мати покриття, тільки імітує метал, яке з часом облізе. Відрізнити такий виріб можна за вагою. Найкращим вибором, як правило, є продукція середнього цінового сегмента.
Як вибрати якісну ручку для міжкімнатних дверей
Вибирати натискні ручку на розетці потрібно з урахуванням кількох факторів:
-
якість виготовлення (навіть найкрасивіша модель, якщо вона погано виготовлена, скоро втратить зовнішній вигляд і функціональність);
-
дизайн (ви будете щодня торкатися до цих ручок, краще, якщо вони будуть вам по смаку);
-
відповідність навколишнього інтер'єру (погодьтеся, що в мінімалістській обстановці навряд чи буде доречна масивна дверна ручка в стилі короля Сонце).
Догляд за натискними ручки на розетці досить простий: досить регулярно видаляти пил із зовнішньої частини виробу, а також раз або два в рік змащувати фалевий механізм. У такому разі ручки будуть служити роками, а ваші міжкімнатні двері будуть легко і зручно відкриватися/закриватися.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні