Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Правила вибору замка для вхідних дверей

Правила вибору замка для вхідних дверей

Наскільки би міцним не був сталевий лист, використаний для виготовлення вхідних дверей, конструкція не буде здатна забезпечити належний захист житла без надійного і якісного замку. На жаль, багатьом власникам доводиться на особистому досвіді стикатися як з частими поломками замкової системи, так і з її вразливістю перед шедеврами кмітливих зловмисників, яким вдається знаходити відмички і проникати в чужі апартаменти. Тому варто детально розібратися в питанні про те, як вибрати замок на двері.

 

Базовий механізм

 

Залежно від типу механізму, який закладений в основу замку і, отже, визначає принцип його роботи, розрізняють такі конструкції:

 

1. Циліндрові. Завдяки тому, що всередину вбудовані невеликі циліндри, розташовані на різній висоті, такий замок на двері не піддається розкриттю відмичками. Тим не менш, механізм не здатний витримувати сильні удари, з допомогою яких його легко вибити всередину квартири / будинку. Тому зараз з'явилися циліндрові замки, захищені броньовими накладками, яким варто віддавати перевагу.

2. Ригельні. Вважаються максимально простими у використанні, але при цьому найменш надійними. Це плоскі конструкції з канавками по обидва боки дверей. Досить ключем зрушити ригель, і дверний замок відкриється. Зсередини на полотні дверей є ручка, яка відмикає механізм. З її допомогою злодії і проникають всередину приміщення. У зв'язку з цим система не рекомендується в якості самостійного засобу захисту.

3. Сувальдні. Для цього замку ключ виготовляється у вигляді стрижня, на кінчику якого знаходяться пластини з різними за розміром та формою канавками, розташовані по обидва боки. Коли ключ потрапляє у свердловину, ці канавки збігаються з сувальд і приводять їх в дію. Для високого ступеня надійності личинка замка дверей повинна містити не менше шести сувальд. Відкрити замок за допомогою відмички або удару практично неможливо. Ці механізми вважаються кращими антивандальними конструкціями.

4. Електронні. Сучасний варіант захисних систем, приводящийся в дію за допомогою пульта, коду, карти, біометричних даних власника. В силу недавнього їх появи методи, що дозволяють зловмисникам відкрити такий замок двері, ще не отримали поширення. Головний мінус, який може стримувати людини від установки конструкції – її висока вартість.

5. Об'єднані. Їх специфіка – наявність одночасно двох механізмів – яких працюють автономно один від одного, або взаємодоповнюючих. Краще вибирати замки другого типу, оскільки при спробах відкриття першого буде блокуватися і другий механізм.

 

Якщо немає можливості придбати замок в двері комбінованого типу, можна використовувати гідну альтернативу – поставити два механізми: циліндровий і сувальдний. Краще, якщо на них будуть присутні захисні накладки.

 

Спосіб установки

 

Згідно з даним критерієм, розрізняються такі замки для металевих дверей:

 

1. Врізні, вбудовані всередину полотна дверей. Хоч вони не відрізняються простотою ремонту, але для зломщиків їх розтин є проблематичним.

2. Накладні, монтовані на поверхню внутрішньої частини дверного полотна. Вони прості в експлуатації, але менш міцні, ніж попередні, тому не рекомендуються для використання в якості самостійного засобу захисту.

3. Навісні, для експлуатації яких на дверне полотно встановлюються спеціальні петлі, в які протягується дужка замка. Вони не підходять для вхідних дверей, але часто використовуються в парі з іншими вищеописаними типами конструкцій для посилення захисту.

 

Вибираючи вхідний замок, слід приділити увагу класу його міцності. Їх існує 13. Для використання в домашніх умовах підходять 1-4 класи. Чим вище цей показник, тим вище надійність конструкції.

 

Популярні виробники

 

Найменування компанії-виробника є яскравим свідченням рівня якості замку. Сьогодні в асортименті є замки китайських і турецьких брендів, особливість яких – відносно низька ціна. Але цей факт негативно позначається на міцності конструкції, її довговічності.

 

Серед виробів, які заслуговують довіри, виділяються замки італійського виробника Mottura. Двосистемні моделі з дивиаторами (краб) виготовлені за власною технологією компанії, що зводить до мінімуму можливість підбору відмичок до них.

 

Ще один бренд, гідний уваги, – це ізраїльський виробник Mul-T-Lock, в асортименті якого є сувальдні, циліндрові, антивандальні та інші механізми, виготовлені на основі результатів власних досліджень, проведених розробниками компанії. Їх перевага – це можливість установки на всі типи вхідних дверей.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner