Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як вибрати вхідні двері?

Як вибрати вхідні двері?

Установка вхідних дверей – завдання підвищеної важливості, адже від якості виробу безпосередньо залежатиме безпека будинку / квартири, майна і самих мешканців. Зростаючою популярністю сьогодні користуються конструкції з металу, які давно вже перестали бути ознакою розкоші і перетворилися в необхідність. Але сучасний асортимент, в якому представлені двері вхідні металеві настільки широкий і різноманітний, що іноді зовсім непросто в ньому зорієнтуватися і зробити правильний вибір. Спробуємо розібратися в тому, на що слід звертати увагу перед тим, як зробити це недешеве придбання.

 

Короткий посібник: як вибрати вхідні двері

 

В першу чергу, слід виходити з того, які володіння планується захистити за допомогою вироби. Закономірно, що вхідні двері в приватний будинок, який знаходиться далеко від центру міста або взагалі за його межами, повинні бути масивними і високоміцними. Якщо ж мова йде про те, щоб придбати вхідні двері в квартиру, розташовану на одному з середніх поверхів висотного будинку в самому серці мегаполісу, то описаний вище варіант буде виглядати, щонайменше, безглуздо і недоречно. Визначившись з цим критерієм, можна приступати до розгляду низки наступних:

 

1. Матеріал і його властивості. Найбільш поширеним матеріалом, застосовуваним для виготовлення вхідних дверей, є сталь. На відміну від дерева, наприклад, вона має здатність протистояти фізичному впливу та механічних пошкоджень. Важливо звернути увагу на цілісність сталевого листа. Якщо на ньому є зварювальні шви, краще відмовитися від такого придбання, оскільки його надійність істотно нижче. Також рекомендується придбати вхідні двері з додатковими ребрами жорсткості, зміцнюючими всю конструкцію. Не варто купувати вироби, для виготовлення яких використано лист сталі завтовшки 2-3 мм менше – вони легко сомнутся від ударів важкими предметами. Для приватних володінь в неспокійних районах оптимальним варіантом стане двері з антивандальним покриттям.

2. Спосіб відкривання. Слід визначитися, в якому напрямку повинна відкриватися конструкція – вправо / вліво, всередину / назовні. Для цього варто врахувати, наскільки близько розташовані двері у сусідні квартири в багатоповерховому будинку, і як вони розорюються, знаходяться які-небудь споруди поруч у приватному дворі і т. д.

3. Замок. Всього існує 13 класів замків для металевих дверей за рівнем стійкості до злому. У побутових умовах оптимальним варіантом вважаються класи від 1 до 4. З підвищенням цього показника зростає надійність механізму і ціна на вхідні двері. Непогано, якщо буде встановлено відразу два замки: один – циліндровий, запобігає інтелектуальний злом за допомогою відмичок, а другий – сувальдний, не піддається вибивання.

4. Наявність доступу до огляду навколишньої території. Забезпечити його можуть спеціальне міні-віконце зі скла або дверне вічко. Вибираючи двері за цим критерієм, слід переконатися, що очі володіють досить широким кутом огляду.

5. Ізоляційні властивості. Рівень шумо - і теплоізоляції дверей залежить від використаного наповнювача. Сучасні виробники з цією метою застосовують мінеральну вату, гофрокартон, пінополістирол. Найбільш надійної, стійкої, непідвладною рассыпанию є мінеральна вата, але це позначається і на вартості конструкції. Слід подбати і про те, щоб виріб було волого - і вогнетривким.

6. Фурнітура. Якщо є мета придбати якісну двері, тоді мови не може бути про дешеву фурнітуру. Щоб конструкцію було неможливо зрізати, краще, якщо вона буде оснащена противосъемными штирями, що йдуть при закриванні у гнізда дверної коробки і фіксують двері. Можна розглянути варіанти з прихованими петлями, які не можна зрізати. При цьому вдасться отримати ще один додатковий плюс – вдосконалений дизайн. Слід врахувати, що для вироби вагою до 70 кг достатньо двох петель. Для більш важких конструкцій необхідні 3-4 петлі.

7. Зовнішня обробка. Дверне полотно несе, крім захисної, також декоративне навантаження. Його стилістичне рішення і колірна гамма повинні гармонійно вливатися в інтер'єр вашого житла і доповнювати існуючий дизайн передпокою. Якщо необхідно купити двері вхідні металеві для приватного будинку, то вони повинні відповідати ще й зовнішньому архітектурному стилю.

 

Пам'ятайте: правильно підібрані вхідні двері – ваш надійний помічник, здатний запобігти акти вандалізму і несанкціонованого проникнення в приватні володіння. Тому не прагніть йти на компроміс з якістю на користь низької вартості.

 

В приватний будинок і квартиру встановлюють дверні полотна з різними характеристиками, так як вони мають різні завдання. Як вибрати вхідні двері для кожної архітектурної форми розглянемо далі.

 

Якою повинна бути двері в приватний будинок

 

Власники приватного будинку при виборі вхідних дверей звертають увагу на безліч факторів. Адже потрібно, щоб вона служила довгий час, і в повній мірі виконувала покладені функції.

Характеристики, яким має відповідати вхідні двері:

  • витримує температурні перепади;
  • не пропускає протяги;
  • надійно захищає приміщення від морозів;
  • не вигорає під сонячними променями.

В приватний будинок при виборі дверей не варто віддавати перевагу дерев'яною або металевою. Можна вибрати комбінації матеріалів. Зовні метал не піддається корозії, простий у фарбуванні. Всередині дерево — перешкоджає тепловтратам, для обробки використовуються морилки і лаки. Для додаткового утеплення застосовується мінеральна вата та пінопласт. При установці рекомендують додатково монтувати козирок, щоб захистити двері від впливу опадів та сонця.

Зовнішній вигляд дверей — свого роду візитна картка будинку. Бажаний або випадковий відвідувач, в першу чергу, побачить гарну вхідні двері. З допомогою цього приладу можна створити необхідне враження перед візитером.

 

Особливості вхідних дверей у квартиру

 

Як вибрати вхідні двері в квартиру — це питання задає собі кожен мешканець багатоквартирного будинку.

Для цього користувача важливим буде питання захисту квартири від проникнення сторонніх запахів у квартиру. Крім того, значення має звукоізоляція. Адже настрій у мешканців будинку різний, і щоб жахливий стан сусіда не впливало краще вибрати високу ступінь захисту від шумів.

Вхідні двері в квартиру обов'язково повинна бути захищена від злому. Порівняно з приватним будинком, де є паркан і найчастіше велика собака, доступ в квартиру для сторонніх осіб набагато простіше. Тому при виборі дверей, обов'язково враховують її міцність.

 

Особливості металевих і дерев'яних вхідних дверей

 

Серед матеріалів, з яких роблять вхідні двері, найбільшою популярністю користується метал і дерево. Розглянемо переваги і недоліки кожного з них.

Переваги дерев'яних вхідних дверей:

  • екологічність — деревина натуральний продукт, який не чинить негативного впливу на навколишнє середовище;
  • тривалий період служби — при правильній обробці виріб може прослужити кілька десятиліть без особливих вимог до обслуговування;
  • тепло і шумоізоляція — масив деревини не пропускає зайві звуки і надійно утримує тепло всередині приміщення;
  • міцність — ця характеристика особливо стосується виробів з дуба, які стійкі практично до будь-якого фізичного впливу;
  • привабливість — натуральні відтінки в поєднанні з різьбою ручної роботи допомагають створювати справжні витвори мистецтва;
  • не піддаються корозії.

Серед недоліків такого матеріалу можна відзначити нестійкість до вологи. З часом знадобиться реставрація дерев'яних дверей, що може спричинити за собою додаткові витрати.

Головним переваг металевих дверей є їх надійність. Згідно з проведеними дослідженнями при установці металевих дверей, навіть з простими замками, знижується ризик пограбування в кілька разів. Це пов'язано з психологічним бар'єром. Не кожен зловмисник вирішиться проникнути в квартиру або будинок з броньованими дверима. До переваг також відносять можливість установки додаткових механічних засобів захисту.

Основним недоліком є можливість появи іржі, тому необхідно стежити за якістю антикорозійного покриття і оновлювати його.

 

Від чого залежить вартість вхідних дверей

 

У виборі вхідних дверей важливу роль відіграє вартість продукції. Ціна виробу залежить від таких характеристик:

  • товщини металу;
  • якості та кількості утеплювача;
  • виробника фурнітури і її функціональності;
  • наявність замків і їх надійності;
  • обробки та фігурних виробів — не впливають на якість дверей, тільки на привабливість.

Кожен з вище перерахованих пунктів при виборі вхідних дверей для будинку або квартири впливає на кінцеву вартість в тій чи іншій мірі. Природно при економії на одній з позицій ціна товару зменшується, але при цьому втрачається надійність і якість.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner